Понеділок, 11 грудня

Суд врешті повернув у державну власність озеро біля комплексу Edem Resort Ігоря Кривецького

Північний апеляційний господарський суд зобов’язав компанію Ігоря Кривецького “Узлісся” повернути у державну власність земельну ділянку з озером у селі Стрілки, де розташований його відпочинковий комплекс Edem Resort Medical & SPA. Таке рішення було прийняте у середу, 8 листопада. У пресцентрі суду LVIV.MEDIA підтвердили інформацію. Джерела у прокуратурі повідомили, що постановою Північного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу ТзОВ “Узлісся” було залишено без задоволення.

Справа про незаконну приватизацію озера у селі Стрілки тривала три роки. “Постановою Північного апеляційного господарського суду від 08.11.2023 апеляційну скаргу ТзОВ “Узлісся” залишено без задоволення, рішення Господарського суду міста Києва від 01.03.2023 у справі № 910/9933/20 залишено без змін”, — йдеться у постанові суду.

Екснардеп Ігор Кривецький кілька років тому збудував навколо озера у Стрілках елітний відпочинковий комплекс Edem Resort Medical & SPA. У 2019 році ТзОВ «Узлісся», яке керує цим відпочинковим комплексом, змогло купити і приватизувати водойму, площею понад 9 га. Це стало можливим завдяки розпорядженню тодішнього голови ЛОДА Маркіяна Мальського.

Прокуратура оскаржувала незаконну приватизацію озера і у 2021 році Господарський суд Києва розглянув позов про повернення 15 га землі з озером у Стрілках у державну власність. Однак тоді суд, не повернув озеро державі, а розпорядження ЛОДА про продаж ділянки з озером визнали законним, це рішення підтвердив і Північний апеляційний господарський суд.

Однак у серпні 2022 року Касаційний господарський суд скасував рішення судів попередніх інстанцій і направив справу на новий розгляд у Господарський суд Києва. В березні 2023 року суд визнав розпорядження голови ЛОДА та договір купівлі-продажу земельної ділянки недійсними і скасував право власності на ділянку з озером за ТзОВ «Узлісся». Компанія подала апеляцію, яку, зрештою, програла. Відтак озеро у селі Стрілки буде повернене у державну власність, а розпорядження голови ЛОДА та договір купівлі-продажу визнано недійсними.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.