Суд скасував штраф ректору Львівського університету за парковку на тротуарі

Університетське службове авто припаркували одразу біля входу в головний корпус ЛНУ ім. І. Франка. Суд вирішив, що так можна було

Восьмий апеляційний адмінсуд скасував виписаний ректору ЛНУ ім. І. Франка Володимиру Мельнику штраф за припарковане на тротуарі біля університету авто. Суд вирішив, що при ширині тротуару в 10 м пішоходам залишалося достатньо місця, аби обійти цей автомобіль, пише zaxid.net.

Штраф Володимиру Мельнику міські інспектори з паркування виписали ще в листопаді 2019 року (невідомо, чи саме він був за кермом, але постанова була виписана на його ім’я). У рішенні суду вказано, що водій припаркував службовий автомобіль Chevrolet Lacetti біля брами головного корпусу університету, за якою розташована окрема парковка для працівників навчального закладу. За кілька тижнів після виписаного штрафу адміністрація університету подала позов до суду з вимогою скасувати постанову, мотивуючи це тим, що такий спосіб парковки не порушував ПДР.

«Для того, щоб потрапити у внутрішній двір університету та здійснити паркування службовим автомобілем, водію необхідно зупинитись біля брами та зайти в будівлю університету для того, щоб відкрити зазначену браму зсередини, після чого, заїхати транспортним засобом у внутрішній двір», – вказувалося у заяві університету.

На опублікованих Управлінням безпеки міста фотографіях помітно, що у такий же спосіб біля брами було припарковано ще кілька автомобілів, а сам Chevrolet Lacetti стояв на місці щонайменше 10 хв (на фото інспекторів вказується точний час фіксації порушення).

Як свідчить опублікована 2 березня постанова Восьмого апеляційного адмінсуду, адміністрації університету таки вдалося довести, що паркування службового автомобіля на тротуарі не порушувало ПДР.

«Відповідачем не надано доказів, що транспортний засіб цим створює перешкоду для руху пішоходів, а відстань до проїзної частини є меншою за 2 м. З генплану будівель вбачається, що ширина хідника від навчального корпусу до проїжджої частини складає 10 м, а в пункті 15.10 ПДР зазначено, що стоянка забороняється на тротуарах, за винятком легкових авто, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м», – вказано у постанові апеляційного суду.

Відтак колегія суддів під керівництвом Мар’яна Кушнерика повністю задовольнила позовну заяву адміністрації ЛНУ ім. І. Франка і скасувала виписаний на ректора університету штраф у 510 грн.

Зазначимо, що насправді невідомо, хто саме був водієм цього автомобіля, постанова інспекторів з паркування могла бути виписана на ім’я ректора Володимира Мельника через те, що він є керівником університету, на балансі якого перебуває цей автомобіль. У самому судовому рішенні про водія немає інформації, вказано лише, що цей автомобіль не належить Володимиру Мельнику.

Додамо, що попри наявність обмежувальних стовпців тротуари біля головного корпусу ЛНУ ім. І. Франка часто виявляються запаркованими автомобілями працівників університету. У 2018 році мерія представила кілька варіантів реконструкції площі біля університету, які передбачали побудову підземного паркінгу на 350 місць. Однак адміністрація університету виступила проти будівництва підземного паркінгу.

 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.