Студенти двох львівських університетів навчатимуться онлайн до кінця року

У Львові студенти ЛНУ імені Івана Франка та “Львівської політехніки” навчаються дистанційно. Там вирішили закінчити у такому форматі навчальний рік. Про це Суспільному повідомили представники обох закладів освіти.

Загалом на Львівщині є 21 ВНЗ. Там з жовтня навчалися дистанційно.

Студенти двох львівських університетів навчатимуться онлайн до кінця рокуПавло Сітек, студент 4-го курсу

Петро Сітек навчається на 4 курсі соціології. Зараз навчання у нього дистанційне. Пари відбуваються на спеціальній платформі.

“Я б сказав, що не погіршилось чи покращилось, а змінилось, змінилась форма і це має свої плюси і свої мінуси. Я — соціолог, я б не сказав, що для мене настільки погіршилось все. Я припускаю, тому що спілкувався з медиками, хіміками, біологами – їм потрібно більш практичні речі робити і для них – це більш складно”, — каже студент Петро Сітек.

Студенти двох львівських університетів навчатимуться онлайн до кінця рокуЛьвівський національний університет імені Івана Франка

У Львівському національному університеті імені Івана Франка від початку року навчання було змішане – онлайн та офлайн. У жовтні університет перейшов на дистанційне навчання через карантинні обмеження. Цей навчальний рік для студентів так і закінчиться.

“За два тижні починається залікова сесія. Тому ми вирішили, що студенти навчаються в такому режимі. Можуть студенти-магістри декотрі проводити якісь лабораторні досліди, які потрібно завершити. З проведенням лабораторної роботи вони можуть звернутися до викладача, щоб якимось чином це погодити”, — каже перший проректор ЛНУ імені Івана Франка Андрій Гукалюк.

Студенти двох львівських університетів навчатимуться онлайн до кінця рокуНаціональний університет “Львівська політехніка”

Схожа ситуація і у “Львівській політехніці”. Там теж студенти навчаються дистанційно.

“Фактично студенти можуть повернутися до очного навчання, але ми не приймали це рішення. Ми думаємо, що наступний семестр буде в нормальному чи змішаному режимі, так як ми починали цей семестр навчальний, коли будуть лабораторні, практичні, семінари в аудиторіях, а лекції у великих потоках будуть в онлайн-режимі”, — розповідає перший проректор НУ “Львівська політехніка” Олег Матвійків.

Університети можуть повернутись до очного навчання за умови повної вакцинації серед працівників навчальних закладів.

“Ми можемо тільки рекомендувати. Університет є автономним закладом і сам ухвалює рішення про форму навчання в межах законодавства України. Дистанційне навчання в університетах є вищої якості, ніж у школах. Тут треба віддати належне”, — каже директор обласного департаменту освіти Олег Паска.

За його словами, через відсутність вакцинації в області відсторонили від роботи 271 працівника ВНЗ.

Обласна комісія з ТЕБ і НС вирішила відновити очне навчання у школах, садочках та ВНЗ з 22 листопада. Також до офлайн-навчання повернулися у школах Львова.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.