Студент «Львівської політехніки» розробив проект траси для «Формули-1» у Львові

Минулого тижня темою для обговорювання тих, хто цікавиться перегонами, був проект траси Ф1 у Львові. Що це за проект і чи дійсно в Україні буде побудований трек міжнародного рівня, краще за інших може розповісти лише сам архітектор Іван Віщук.

Так би міг виглядати автодром для міжнародних змагань у Львові за задумом Івана Вішчука.

На фоні розвитку автоспорту в світі ситуація із швидкісними шосейними перегонами в Україні виглядає дуже і дуже сумно. Існує кілька відносно непоганих картингових трас, але це мабуть і все, що гідне уваги. Звичайно, під Києвом розташована траса «Чайка», і саме на ній проходять авто та мото шосейно-кільцеві перегони. Але для того, щоб зрозуміти стан єдиної траси для цих швидкісних видів спорту, не потрібно бути гонщиком та виїжджати на неї… Для цього достатньо лише її побачити.

Ще одна неофіційна траса існує під Одесою. Це ділянка недобудованої кільцевої траси, яку інколи перекривають і використовують для тренувань та перегонів.

В той же час у колишніх республіках СРСР автоспорт і все, що з ним пов’язане, активно розвивається. Азербайджан та Росія вже внесені до календарю Ф1, будівництво треку в Казахстані знаходиться на заключній стадії, влітку було багато розмов –  і це не лише розмови – про трасу під Пітером. А ось в нашій країні…

проект траси для «Формули-1» у Львові

Може саме тому новина про проект траси рівня Формули 1 так швидко поширилась, наповнюючись новими нереальними подробицями.

проект траси для «Формули-1» у Львові

Щоб з’ясувати деталі, ми звернулись до автора цього проекту – архітектора Івана Віщука – та попросили більш детально про все розповісти.

Львів’янин розповів, що йому завжди подобались швидкісні перегони Ф1, і тому, коли виникла можливість втілити в життя свою мрію, він без роздумів почав працювати над проектом.

«Звичайно, я цікавлюсь Формулою 1, –  сказав він, – тому й виникла ідея створити щось подібне, але досить довго не було можливості втілити її в життя. Я студент кафедри архітектури Національного Університету «Львівська політехніка». Коли я продовжив навчання на магістратурі, потрібно було відразу обрати тему майбутньої дипломної роботи. Порадившись зі своїм керівником, ми дійшли до висновку, що тема автодрому в Україні є цікавою для розробки. В результаті вийшла досить велика за об’ємом магістерська робота.

В процесі розробки та консультацій із керівником було запропоновано декілька цікавих ідей, які згодом були втілені в проекті. Основною ідеєю було спроектувати багатофункціональний автодром, де б проводились не тільки автомобільні змагання, а й інші спортивні заходи та події. Під час захисту диплому в членів комісії склалось в загалом позитивне враження».

проект траси для «Формули-1» у Львові

Проектна пропозиція на реальній ділянці

Потім архітектор розповів, що його з самого початку цікавила робота на реальній земельній ділянці, але визнав, що більша увага приділялася архітектурі та плануванню, а не конфігурації траси, яка викликала чимало обговорювань в коментарях читачів.

«Над цією темою я працював протягом півтора роки, – сказав він. – Перед тим, як розробляти проект треку, необхідно було провести ґрунтовне наукове дослідження теми формування архітектури автодромів. І вже після цього з наявною інформацією я почав роботу над проектом. В результаті виконана робота складалась з двох частин – наукового дослідження та власне самого проекту.

проект траси для «Формули-1» у Львові

Для автодрому розглядались реальні земельні ділянки, щоб була можливість прив’язати до них проект – мене цікавила робота винятково на реальній місцевості. Шукали ділянку достатньої площі в районі об’їзної Львова, бо саме тут були наявні незабудовані території необхідної площі, крім того, в цьому місці дуже цікавий природній рельєф. Також приділялась увага наявності поруч трас міжнародного рівня та аеропорту.

Оскільки це лише проектна пропозиція, то під час роботи я більше працював над архітектурою та плануванням. Технічні характеристики самої траси та її конфігурації бралися до уваги, але не були у пріоритеті, бо на даному етапі не виникала необхідність проробляти їх настільки детально. Загального плану, зонування та загального вигляду траси, на мою думку, було достатньо для того, щоб інші змогли зрозуміти мою ідею».

проект траси для «Формули-1» у Львові

Мрії здійснюються

Коли мова зайшла про те, з якою швидкістю новина про нову українську трасу Формули 1 розповсюджувалась, Іван запевнив, що він не очікував такої уваги до своєї роботи, адже це взагалі не входило в його плани. Йому хотілося лише показати, що такі проекти мають право на життя в нашій країні.

«Коли я виклав проект в спільноту F1UA у Facebook, мені було цікаво дізнатися, що взагалі люди думають з цього приводу. Хочу ще раз підкреслити –  це лише проектна пропозиція. Якщо мова зайде про втілення її в життя, то кінцевий вигляд автодрому буде відрізнятись.

Я мав на меті показати, що в Україні взагалі можна будувати такі спортивні комплекси. Хотілося, щоб в майбутньому було побільше таких проектних пропозицій», – продовжував львів’янин.

Звичайно, не можна було не дізнатися, які плани у автора на майбутнє – загалом і стосовно цієї певної роботи.

проект траси для «Формули-1» у Львові

«Взагалі мене дуже цікавлять розробка автодромів та картингових трас, і я хотів би займатися цією тематикою й надалі», – сказав Іван.

«Щодо подальшої долі цієї роботи, то мені, звичайно, було би цікаво продовжити її розвивати. В найближчих планах перенести цю трасу на комп’ютер, зробити віртуальний симулятор, на якому можна буде протестувати хоча поки що й не реальну, але українську трасу міжнародного рівня».

motorsport.com

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.