п`ятниця, 26 квітня

Стриптиз щодня: Оголена львівська архітектура. Фото

Архітектура міста Львова заворожує багатьох не лише своєю красою та давньою історією, але й витонченістю голих жіночих й чоловічих тіл на барельєфах та статуях будинків.

Справді, якщо підняти очі догори й пройтися центром і вулицям довкола, то можна побачити, що чи не кожен другий-третій будинок має на собі фрагменти оголених людей! Однак це не тому, що львів’яни були вульгарними і хтивими, а тому, що жили в руслі європейської моди, яка після закінчення Середньовіччя постійно тяжіла до відродження античної слави. Тому голі тіла на барельєфах, на балконах, на стінах будинків були нормою – це підкреслення причетності до розуміння високого мистецтва.

Еспресо.Захід” пропонує вам детальніше придивитися до цієї еротичної архітектури Львова.

Оперний театр

Театральну перлину Львову звели понад сто років тому. Екстер’єр наповнений фігурами оголених чоловіків і жінок.

Центр театру прикрашає скульптурна композиція Антонія Попеля “Радощі та страждання життя”.

На краях даху розміщені бронзові скульптури з крилатими символічними постатями.




Біля колон виготовлені скульптури оголених муз, акторів та актрис.  

Вокзал


Так-так, будуючи головний вокзал міста, теж не оминули теми оголеності. Щит з гербом міста тримають роздягнуті до пояса жінки.

Університети

Найпопулярніші заклади вищої освіти теж не відстають у цьому питанні. Колишній будинок Галицького сейму (тепер головний корпус Львівського національного університету ім. І. Франка) споруджений у кінці ХІХ століття.Верх будівлі має композицію з трьох напівоголених персон.


А на фронтальних вікнах розташовані бюсти жінок, які прикривши перси руками, тримають колони своєю головою.Ще більше красивих тіл є на фасаді головного корпусу Львівської політехніки. Будівля теж виникла у кінці ХІХ століття.

На верху будинку розташовані алегоричні оголені фігури, які символізують: інженерію, архітектуру, механіку – три основні факультети, що початково містилися тут.

Між колонами є скульптури оголених жінок з крилами, які символізують різних муз.


Інтер’єр університет не менш вражає своєю естетикою оголених тіл.

Однак це далеко не всі вищі навчальні заклади Львова, які мають скульптури еротичного характеру.

Готелі

“Жорж” – це один з найвідоміших готелів Львова. Він має на своєму фасаді чотири статуї оголених жінок, які символізують чотири сторони світу: Африка, Америка, Азія та Європа.


Теперішній готель “BANKHOTEL”, отримав своє приміщення від колишнього банку. Споруда постала на початку ХХ століття і була філією Австро-Угорського банку. Будинок цікавий тим, що має мистецькі алегоричні рельєфи: “Промисловість”, “Техніка”, “Сільське господарство”,  “Гірництво” та “Торгівля”. Роль яких виконують оголені жінки і чоловіки.




Також оголеність на своєму обличчі має відновлений “Гранд-готель”. Над входом височіють статуї двох м’язистих бородатих атлетів, які тримають балкон.

Балкони

Оголені торси, які тримають балкони – це чи не найпопулярніша тема еротичних скульптур Львова. Таких насправді дуже багато і кожна по-своєму цікава та унікальна. Часто це чоловіки, однак жінки теж займаються цією “роботою”.





На жаль, частині таких архітектурних шедеврів потрібно допомогти ще покоління-два потримати ці балкони, бо вони вже починають сипатися. Тобто вони потребують реставрації.


Однак, напевне, що найвідомішими такими “тримачами” є могутні і просто велетенські статуї атлантів на Будинку вчених (колишнє казино).


Стіни

На стінах багатьох старих львівських будинків можна зустріти різноманітні красиві варіації барельєфів, які розповідають чи то якусь античну історію, чи у свій спосіб – про мистецтво за рахунок оголених частин тіла.







Виокремимо вже легендарний серед туристів, так званий, “Будинок Онана”, який розташований напроти Домініканського собору. Там чотири зображення, однак одне з них виглядає дуже провокативним. Адже бачимо чоловіка, який лежить і, здається, мастурбує!

Інші картини ілюструють історію, яка трапилася з біблійним персонажем Онаном (звідси і слово онанізм), який любив розкидати своє насіння на землю, а не в лоно жінки.

Тому часто львів’яни кажуть, що цей будинок колись слугував борделем, а цей барельєф – нагадування про подружні обов’язки… Однак багато мистецтвознавців та істориків спростовують взагалі таку думку, що там зображені пригоди Онана, мовляв, то Геракл з здобутим яблуком Геспериди (вічної молодості)… Але туристам більше подобається бачити там геть не яблуко.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.