Часом, для того, щоб оцінити наскільки змінилося місто за майже століття, потрібно подивитися на нього з висоти.
Добре, що сто років тому над Львовом уже літали літаки та дирижаблі, з яких вмілі фотографи робили перші повітряні фото нашого міста.
З висоти можна побачити яких будівель раніше не було, які перебудовувалися, а ще – які будівлі і де знаходились раніше. Адже багатьох споруд та будинків зараз немає на сучасному обличчі міста Львова.
На цьому фото головний об’єктом є церква Єлизавети та Анни. Ліворуч (де зараз пам’ятник Степану Бандері ) можна побачити будиночок військової кафедри Львівської Політехніки.
На цій світлині ще існує рух транспорту площею перед Львівською оперою, а сучасний проспектом Свободи ще їздять трамваї .
Хоч схожих фото і багато, але на цьому чогось бракує. Чогось, що вже давно уже вписалося в панораму міста. Зрозуміли чого бракує?
Ніби й нічого особливого на цій фотокартці немає, але уявіть собі фотографічну техніку початку минулого століття і літак, що кружляє над містом. Як вам завдання для фотографа?
Підозрюю що ця світлина – це одна з перших картографічних повітряних фотозйомок міста. Можна побачити загальну карту міста і зрозуміти яких районів ще взагалі не було раніше.
Це фото заслуговує на увагу з точки зору того, що в кадр потрапив літак супроводу. Цілком ймовірно що з такого ж літака в цей час виглядав фотограф зі своєю технікою.
До цієї світлини коментарі, на мою думку, зайві. Якщо уважно подивитесь – побачите багато цікавих моментів.
На цьому фото центральна частина міста Львова, підозрюю що з якоїсь будівлі.
На цьому фото чітко видно що пам’ятник Матінці Божій уже перенесено на сучасний проспект Свободи з Маріїнської площі, отже пам’ятник Адаму Міцкевичу уже повинен принаймні будуватися.
Який наш Львів був колись зелений! Стільки дерев практично у всіх частинах міста. Не зрівняти зі сучасним Сиховом.
За багато років Львівська Політехніка практично не змінилась.
На цій знимці можна побачити район Підзамче з Високого замку. Особливо цікавою є панорама місцевості за Підзамчем.
Це фото головного залізничного вокзалу зроблене десь на початку 40-их років, бо ліве крило ще розбомблене, а другий поверх ще не збудований.
Ця світлина церкви святих Єлизавети та Анни датується приблизно початком 30-их років.
Підтримайте проект на Patreon