Вівторок, 21 березня

Стало відомо, чому обвалилося перекриття поверху на будові біля Стрийського ринку

У Львові біля Стрийського ринку на вулиці Волоській 25 лютого стався інцидент на будівельному майданчику. На місці, де зводили комерційно-офісну споруду, обвалилося перекриття поверху. Як зазначив Любомир Зубач у коментарі Tvoemisto.tv, юридично встановити причину обвалу поверху наразі неможливо, оскільки згідно з постановою Кабміну перевірки архбудконтролю призупинені. 

«Якби не було цієї постанови, то ми б могли провести перевірку і достеменно встановити. Щодо фактичної інформації, яка є після спілкування з різними проектантами, експертами, то, ймовірно, причиною цього випадку є те, що не витримала опалубка, завалилася і відповідно такий результат. Працівники поставили опалубку, заливали бетон, конструкція не витримала і все завалилось», – пояснив він.

Крім того, Любомир Зубач додав, що внаслідок обвалу перекриття поверху постраждало троє людей.

«Наскільки мені відомо, постраждало троє людей, у однієї людини були серйозні наслідки. Проте, за останньою інформацією, життя цих людей у безпеці», – додав він.

Зазаначимо, що за детальним планом території, який затвердили у 2018 році, тут планували перехоплювальну автомобільну стоянку системи «Park and Ride». Замість парковки вирішили збудувати будівлю висотою 21,6 метрів з дворівневим підземним паркінгом. Заступник міського голови підтвердив, що до плану будівництва були внесені відповідні зміни і надано дозвіл на будівництво торгово-офісного центру.

«Знаю, що станом на сьогодні ще відбуваються певні судові процеси. Є люди, які оскаржують ці містобудівні умови, які видавали. Але немає жодних рішень судів, які б констатували, що це будівництво здійснюється незаконно. Генплан не може детально врегульовувати і передбачати, що має бути забудовано на конкретній ділянці, для цього є зонування», – підкреслив він.

Нагадаємо, що Львівський окружний адміністративний суд скасував припис Міністерства культури про припинення будівництва торгово-офісного центру з підземною автостоянкою на вул. Волоській, 1. Торгово-офісний центр зводять навпроти Стрийського ринку. Замість парковки вирішили збудувати будівлю висотою 21,6 метрів з дворівневим підземним паркінгом. Відповідні містобудівні умови та обмеження виконком міськради погодив компаніям ПП «Меґа-Тех» та ТОВ «Галпроектмонтаж» в серпні 2019 року. На думку суду, передумовою для встановлення меж історичного ареалу є розробка документації історико-архітектурних опорних планів населених місць, яка погоджується відповідним органом місцевого самоврядування та затверджується Мінкультури.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.