п`ятниця, 14 червня

Стало відомо, чому довелося зрізати 15 столітніх гіркокаштанів на вулиці Коновальця

Столітні гіркокаштани на вулиці Коновальця у Львові загинули через те, що під час ремонту їм пошкодили коріння. Йдеться про 15 дерев, які напередодні зрізали. Про це під час дискусії на Тvoemisto.tv повідомив Володимир Крамарець, професор кафедри лісівництва Національного лісотехнічного університету України.

«Коли почали забудовувати вулицю Коновальця, там висадили каштанову алею. Вона гарно виглядала, поки не з’явилася міль. Але згодом ще «Онур», (компанія яка у 2011-2012 роках ремонтувала вулицю, – ред.), коли робила реконструкцію вулиці, вирила широкий котлован. Від кінцевої трамваю №2 у напрямку центру ліва сторона була підрізана ледь не під самі дерева. Дерева по правій стороні – за півтори метри від котлована», – каже Володимир Крамарець.

Додамо, що ці дерева висадили там ще тоді, коли закладали вулицю на початку XX століття. Дерева впродовж десятиліття після тої реконструкції недоотримували поживних речовин, хворіли. Фахівець каже, що через це активізувалася гниль, корінь не працював.

За словами начальниці управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради Олександри Сладкової, дерева, які зрізали, були у критичному стані, тому їх довелося забрати. Вона також додає, що щороку будуть замінювати по 5-10 дерев в такому стані. Із балансоутримувачем є домовленість, що наступні дерева зрізатимуть лише після якісної посадки на місці кожного зрізаного раніше.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.