Вівторок, 12 грудня

Спеціалісти назвали продукти, якими отруїлися працівники «Львівської майстерні шоколаду»

Фахівці управління Держпродспоживслужби у Львівській області назвали причину отруєння дев’ятьох працівників «Львівської майстерні шоколаду», які 28 вересня потрапили до Львівської обласної інфекційної лікарні. І у хворих, і у продукції, яка була відібрана для лабораторного дослідження, виявили умовно-патогенну флору, зокрема, цитробактер фреунді. Цю бактерію виявлено у восьми продуктах, які відібрали для дослідження, повідомив ZAXID.NET головний спеціаліст відділу Держпродспоживслуби у Львівській області Мирослав Гушул. Нагадаємо, за словами керівництва «Холдингу емоцій «!Фест», комплексні обіди працівникам «Львівської майстерні шоколаду» постачала ФОП Балицька Л.В.

Працівників, які отруїлися в “Львівській майстерні шоколаду” у задовільному стані вже виписали з лікарні

«За результатами мікробіологічного дослідження у восьми продуктах було виділено умовно-патогенну флору – цитробактер фреунді, зокрема, у двох зразках салату-мікс, сирі «Моцарела», крабових паличках, філе куряче заморожене (два зразки) і курці тушкованій у соусі. За результатами дослідження змивів також було виявлено умовно-патогенну флору, що свідчить про порушення санітарно-гігієнічного режиму при виробництві продукції», – каже Мирослав Гушул.

За його словами, салат-мікс італійського виробництва був в упаковці. Підприємиця, котра готувала обіди для працівників, його не мила. А він був забруднений умовно-патогенною мікрофлорою – цитробактер фреунді. Окрім того, у філе курки також виділено цитробактер фреунді і воно пройшло недостатню термічну обробку. Підприємиця лише посмажила його на сковороді, а в електродуховку на доготування не поставила. Якби салат помили під проточною водою, а курка пройшла достатню термічну обробку, отруєння вдалось би уникнути.

Директор Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко повідомив ZAXID.NET, що всі дев’ять хворих, які перебували з отруєнням у медзакладі, у задовільному стані виписані з лікарні.

Нагадаємо, сімох працівників, які проходили стажування у «Львівській майстерні шоколаду», госпіталізували до інфекційної лікарні з гострою кишковою інфекцією 28 вересня. Ще двоє працівників звернулися по допомогу пізніше. У закладі повідомили, що їхні працівники отруїлись обідами, які привезла кейтерингова фірма.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.