п`ятниця, 12 квітня

Сьогодні у Львові відкриють Центр трансплантації стовбурових клітин

У Львові операції на кістковому мозку будуть у 2-3 рази дешевшими, аніж за кордоном

Центр трансплантації працюватиме на базі Інституту патології крові та трансфузійної медицини НАН України (вул. Генерала Чупринки, 45). Сьогодні, 15 жовтня, о 11:00 в Інституті відбудеться організаційна зустріч ротарійців та медиків, де обговорюватимуть завершальний етап проекту створення Львівського регіонального Центру ТСГК.

«Вже найближчим часом розпочнеться активна робота та прийом пацієнтів. Центр має на меті забезпечити виконання авто-ТСГК (пацієнтам пересаджують їх власні стовбурові клітини– ред), а з часом ало-ТСГК (пацієнтам пересаджують стовбурові клітини братів, сестер, або осіб, що є родичами пацієнтів,– ред.) для хворих на злоякісні хвороби крові, що проживають у Західному регіоні України», – розповів у коментарі Ігор Євстахевич, хірург Інституту патології крові та трансфузійної медицини НАН України.

Палати облаштували необхідним обладнанням: моніторами, ліжками, кисневим конденсатором, апаратом для штучної вентиляції легенів, ультранизькотемпературним морозильником, сепаратором крові.

institut-patologiyi-krovi-ta-transfuziynoyi-meditsini-amn-ukrayini-u-lvovi

Інститут патології крові та трансфузійної медицини АМН України у Львові, у приміщенні якого створюють Центр

«Проект реалізовано завдяки спільному гранту Ротарі Клубів «Львів» та «Львів-Ратуша», «Вайнхайм» (Німеччина) та «Сідней-Холрой» (Австралія), за підтримки світової Фундації Ротарі. Загальна вартість проекту – 46 тисяч доларів. Основну суму коштів внесли ротарійці Німеччини», – розповів координатор проекту Сергій Лобозинський.

Як зазаначають координатори проекту, загалом в Україні щорічна орієнтовна потреба у проведенні високодозової хіміотерапії з наступною автотрансплантацією стовбурових гемопоетичних клітин (кісткового мозку або периферичної крові) становить щонайменше 800-1200 операцій при множинній мієломі, злоякісних лімфомах та лейкеміях. Алотрансплантацій стовбурових гемопоетичних клітин у хворих на лейкемію, апластичну анемію та мієлодиспластичний синдром необхідно було б проводити протягом року близько 400 – 600.

В середньому в Україні виконується близько 80-100 автологічних та до 40-50 алогенних ТСГК на рік, а функціонує лише три центри трансплантації (1 – для дорослих, 2 – для дітей), два з яких мають досвід виконання алогенної ТСГК.  Таким чином більшість хворих, у першу чергу гематологічних, що потребують ТСГК, не отримують її в Україні та змушені звертатись за медичною допомогою до закордонних клінік.

Для порівняння, вартість однієї процедури автологічної ТСГК за кордоном коливається від 50 до 100 тис. євро, в той час як в Україні ця цифра менша в 3-5 разів: 450 – 500 тис. грн (близько 20 тис. євро). Проведення алогенної ТГСК  за кордоном коштує від 180 до 250 тис. євро, а в Україні – в середньому 40-60 тис. євро.

Джерело: tvoemisto.tv

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.