Сьогодні у Львові інспектори з паркування починають штрафувати водіїв та евакуювати авто

436
паркування евакуатор

Від сьогодні, 1 листопада, на вулиці Львова вийдуть інспектори з паркування, які зможуть евакуювати неправильно припарковані авто та штрафувати водіїв без їхньої присутності.

Як і на скільки можуть оштрафувати водіїв та коли авто можуть забрати на штрафмайданчик, пише Твоє місто.

Хто штрафуватиме?

Учора у Львові завершився конкурс на посаду інспекторів паркування. За результатами усного тесту відібрали 5 інспекторів із 20 необхідних, які мали б працювати у кожному районі міста. На початку жовтня інспектори-стажери разом із поліцією залишали на склі авто попередження про вид порушення і штраф, передбачений законом, однак не штрафували.

Згодом міськрада планує продовжити набір інспекторів паркування. Пріоритет надаватимуть претендентам із юридичною освітою.

Як штрафуватимуть?

В ідеалі інспектори працюватимуть у всіх районах Львова. За законом, вони зможуть визначати вид порушення, робити 4 фотографії з прив’язкою до геолокації та виписувати повідомлення про штраф. Далі повідомлення мають друкувати на мобільному принтері та залишати на склі автомобіля, втім поки що їх виписуватимуть уручну. Інформацію про штраф також надсилатимуть водієві або власнику авто за місцем реєстрації.

Водночас, якщо порушення передбачає евакуацію машини, інспектор викликатиме евакуатор, який забере авто на один зі штрафмайданчиків міста. Аби забрати його звідти, водій має зателефонувати на оперативну лінію 102, повідомити, що авта немає.

Після цього черговий має відшукати автомобіль у базі та пояснити, чому та куди його забрали. До евакуації неправильно припаркованих автомобілів залучатимуть 4 евакуатори. Ще 4 згодом закуплять на умовах лізингу. 

Інформацію про реєстрацію авто інспектор зможе отримати з єдиної бази даних сервісного центру МВС (якщо автомобіль має українську реєстрацію) та з бази доступу прикордонної служби (про машини з іноземною реєстрацією). 

Скільки доведеться заплатити?

  • за паркування у межах дії знаку «зупинка заборонена» — 255 грн; 
  • за паркування на проїжджій частині або на виділеній смузі руху — 510 грн + евакуація;
  • за паркування у межах дії знаку «стоянка заборонена» — 255 грн;
  • за зупинку або стоянку на проїжджій частині або на виділеній смузі руху — 510 грн + евакуація;
  • за несплату за паркування на парковці — 20-кратний розмір вартості однієї години паркування;
  • за паркування на чужому місці — 30-кратний розмір вартості однієї години паркування;

Якщо водій-порушник сплатить штраф упродовж 10 днів, його вартість становитиме 50% від загальної суми.

Нагадаємо, 27 вересня в Україні запрацювали нові правила та штрафи за неправильне паркування, які й регламентують роботу інспекторів із паркування.

Стежте за нами!