Сьогодні – шоста річниця трагедії на Грибовицькому полігоні

28 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі розпочалася пожежа, яку вдалося ліквідувати лише через два дні.  Уранці 30 травня рятувальники Львівщини ліквідовували пожежу на території сміттєзвалища в с. Збиранка Жовківського району, проте вже о 15:20 під час збирання пожежно-технічного обладнання на території сміттєзвалища відбувся зсув сміття з висоти близько 90 метрів.

Джерело: Tvoemisto.tv.

Унаслідок цього під завалами опинилися троє рятувальників, а також, імовірно, еколог ЛКП «Збиранка», тіло якого так і не знайшли. Двоє рятувальників – Андрій Вненкевич і Богдан Юнко – служили у Жовкві, а третій – Юрій Рудима – працював у Рава-Руській. 

31-го жовтня 2016 року прокуратура Львівської області оголосила про підозру начальнику управління житлового господарства Львівської міськради Юрію Гольцю. Звинувачення стосувалися питання діяльності департаменту житлового господарства та інфраструктури в частині контролю дій ЛКП «Збиранка» щодо складування сміття та обвалу на полігоні в Грибовичах. У грудні 2020 року суд його виправдав.

Директора ЛКП «Збиранка» Богдана Горбаля, його заступника Бориса Плашенка та директора полігону Олександра Куприча звинуватили у порушенні правил безпеки та службовій недбалості. Ексміністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявив, що відповідальність за ситуацію на Грибовицькому сміттєзвалищі мають нести місцеві комунальники.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.