Понеділок, 4 березня

Сьогодні – День міста у Львові

Сьогодні, 6 травня, у день святого Юрія, що є покровителем Львова, традиційно відзначають день міста. Цього року через війну масових святкувань не планують. Як повідомив у коментарі Tvoemisto.tv міський голова Андрій Садовий, у храмах міста буде лише молитва. Традиційного театралізованого дійства перед стінами ратуші, урочистого сесійного засідання, відзначення почесних львів’янина і львів’янки року не буде.

«Ми будемо мати виключно молитву. Святкувати будемо після завершення війни. Під час війни урочистостей не проводитимемо. Жодних святкових засідань в нас не буде. А коли закінчиться війна, тоді будемо проводити урочисті засідання і всім дякувати за нашу спільну участь в перемозі», – сказав Андрій Садовий.

Додамо, що о 15:00 год у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбудеться свята літургія. 

Нагадаємо, що у 2020 році День міста у Львові відзначали без масових заходів. Масштабні святкування спершу планували перенести через епідемію, а згодом узагалі скасували. Минулого року гучних і масових святкувань не було, водночас підняли прапор над вежею Ратуші і нагородили почесних львів’ян.

Для довідки

До 1929 року день міста у Львові відзначали у вересні, проте це свято не виокремлювали з-поміж інших вересневих – як от релігійні свята, свято врожаю, національні свята тощо. На той час головним храмом міста був храм Марії Сніжної, свято якого також відзначали у вересні. У 1929 році магістрат офіційно затвердив датою святкування Дня Львова кожні перші вихідні вересня. Так тривало до 1939 року – допоки не напала Німеччина. У радянський час день міста як такий не відзначали – його та святкові демонстрації до цього дня відновили у 1986 році.

У 1990 році головним храмом Львова стала церква святого Юра, а Юрій Змієборець замінив Яна з Дуклі на посаді патрона Львова. Утім, святкувати день міста продовжували у вересні. І лише у 2002 році тодішній міський голова Любомир Буняк видав постанову, за якою день міста стали відзначати у день святого Юрія – 6 травня, або у найближчі до нього вихідні. Протягом минулих років день міста відзначають у першу неділю травня

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.