Понеділок, 24 березня

Скрябін, Ющенко та Небесна Сотня. У церкві на Львівщині зображені унікальні настінні розписи

У парафіяльній церкві Архистратига Михаїла у селі Верин Розвадівської громади можна побачити унікальні настінні розписи. Святі зображені тут у вигляді реальних людей – українських музикантів, політиків, священників за Герої України. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Джерело: Tvoemisto.tv.

Церква Архистратига Михаїла збудована на початку ХХ століття, однак унікальною її зробили саме розписи. Художник Микола Гаврилів розмалював її в українському стилі, де євангелістами зображені реальні люди, одягнуті у вишиванки, а поряд з Ісусом — Герої Небесної Сотні, священники та вихідці із села Верин.

«Вирішив не тільки рятувати храм від руйнування, а й перетворити його в художній шедевр. Причому відтворити на його стінах не тільки епізоди з Біблії, але і важливі історичні події України. Проте не порушуючи при цьому канони богослов’я», — сказав місцевий священник. 

Купол присвячений покрову Богородиці, яка дбає про церкву, державу та сім’ї. Церкву представляють зокрема Папа Римський Йоан Павло II, митрополит Андрей Шептицький, кардинал Любомир Гузар. Державу – місцеві сотники УПА: Гребенко і Явір та оунівці Білас і Данилишин.

Окрім того, художник Микола Гаврилів зобразив Івана Хрестителя з ликом Кузьми Скрябіна, у князі Володимирі Великому можна розгледіти лідера гурту «Мері» Віктора Винника, а ще серед зображених можна впізнати родину президента Віктора Ющенка. На стінах церкви також намальовані фрагменти Революції гідності, Небесна Сотня, зокрема першого загиблого на Майдані Сергія Нігояна, ангелів, які грають на українських музичних інструментах.

«Це не просто красиві євангельські картинки та ілюстрації до Біблії,  тут вони в поєднанні з національними та історичними елементами України. Чимало європейських художників доповнювали євангельські сюжети елементами, традиційними для своїх країн. Я хотів показати, що я — український художник, тому додавав елементи народного одягу, побуту, пейзажів», – зазначив художник Микола Гаврилів.

Зазначається, що храм повністю оздоблений коштами місцевих жителів. Саме завдяки незвичному розпису не лише до церкви, а й до села часто прибувають мандрівники.

Крім того, поруч із церквою знаходиться віковий дуб. За легендою, саме під ним колись відпочивав Богдан Хмельницький.

Фото з сайту ЛОВА


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.