Сіль Дрогобича може стати нематеріальною культурною спадщиною України

Дрогобицька солеварня славиться тим, що тут вдалось зберегти унікальну технологію видобутку солі, що робить її кришталево чистою та корисною для здоров’я, без сторонніх домішок.

Про це повідомила Дрогобицька міська рада, пише Dailylviv.com.

«Дрогобич – у ньому вся сіль» – саме такий слоган обрали кілька років тому для міста Котермака, в якому працює найстаріше в Європі безперервно чинне підприємство «Дрогобицький солевиварювальний завод», яке є важливим виробничим та туристичним об’єктом міста.

Сьогодні управлінням культури та розвитку туризму Дрогобицької міської ради ведеться робота над внесенням дрогобицької солі до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Відповідний лист, спільно з обліковою картою, фотоматеріалами та листами згоди носіїв нематеріальної спадщини, було скеровано до Департаменту культури Львівської ОВА. Після опрацювання, отримані матеріали буде передано до Міністерства культури, при якому діє відповідна експертна рада.

Дрогобицька солеварня славиться тим, що тут вдалось зберегти унікальну технологію видобутку солі, що робить її кришталево чистою та корисною для здоров’я, без сторонніх домішок. А в час повномасштабної війни, коли заводи з виробництва солі постраждали від ворожих обстрілів, Дрогобицька солеварня залишається одним зі стратегічно важливих в країні підприємств. А завдяки поважному віку та унікальності виробництва, Дрогобицька солеварня є одним з важливих туристичних магнітів міста.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.