Вівторок, 6 червня

«Швидка» для «швидкої»: львів’яни годину виштовхували по кризі авто медиків із пацієнтом

Неймовірна ситуація трапилася 21 січні на вулиці Майорівка, 21-25: карета швидкої допомоги із пацієнтом-пенсіонером для госпіталізації сама потребувала помочі. Автомобіль застряг на вкритому кригою підйомі. На порятунок примчали сусіди, які близько години звільняли «швидку» із пастки – випихали руками і тягнули тросом на іншому авто.

Джерело: НТА.

Історія стала прикладом чудової взаємодії і небайдужості. Водночас місцеві мешканці обурені: три роки звертаються у міськраду з проханням відремонтувати дорогу,  а у відповідь отримують відмовки про відсутність коштів на ремонт.

Коли “швидка” потребує допомоги

Обурливий допис у соцмережу виклала лікарка обласного шпиталю, яка проживає на вул. Майорівка. Олеся Походило також допомагала колегам-медикам виїхати зі слизької ділянки: «Пацієнт вже близько пів години у машині знаходиться. Ми своїми силами намагаємося машину випхати. А місто Львів каже, що такої дороги нема». 

Олеся Походило розповідає, що вже три роки звертається разом із сусідами до міськради з проханням, щоб місто відремонтувало покриття на дорозі, проте отримує лише відписки.

«Ми наголошували у заяві, що ця дорога становить загрозу для життя. Прогнозували, що може приїхати швидка і застрягне. Два дні перед цим у мене народжувала донька, в якої почалися пологи вночі. Розумієте, чи це все могло закінчитися», – розповідає лікарка обласного шпиталю та мешканка вулиці Майорівка Олеся Походило.

У час снігопадів мешканці самі прибирають дорогу, як можуть, однак кажуть: процес був би простішим, якби покриття було відремонтованим. Навіть, задумуються над купівлею власної снігоприбиральної машини. Адже, прибирати своїми руками ділянку та посипати піском щодня дуже складно. Це займає багато часу та фізичних сил.

«Дорогу ніхто із комунальників ніколи не прибирав. І нехай, але дорогу треба відремонтувати, щоб ми мали що чистити», – пояснює Олеся Походило.

Майже годину сусіди рятували життя

Виїхати із пастки карета швидкої намагалася майже годину. Мешканець вулиці пан Віталій теж відгукнувся допомогти. Саме в той час був удома. Машину лікарів тягнув своєю автівкою майже пів години, інші сусіди «швидку» підпихали руками.

«Так не має бути, рано чи пізно ми всі будемо старші і нам буде потрібна допомога. А хто допоможе? Діти у багатьох живуть далеко. Про оцей клаптик чомусь забувають, а він – справжня проблема», – говорить чоловік.

 У сусіда-пенсіонера стався інсульт, рахунок ішов на миті. То ж ті 45 хвилин, поки карета швидкої намагалася виїхати, могли вартувати чоловікові життя.

«Там є дуже крутий підйом, який комунальні служби, на жаль, не чистять. У міру можливостей це самі мешканці. Але в будинку літні люди живуть – їм таке не до снаги», – додає Віталій.

«Швидка» для бездоріжжя

У Львівському центрі екстреної медицини розповіли, що такі ситуації, коли машина швидкої не може дістатися до пацієнта або ж довести пацієнта до шпиталю, справді трапляються. Здебільшого зимою за складних погодні умов у гірській місцевості. Але буває таке й у межах самого Львова.  Тож планують збільшувати кількість карет, які можуть долати бездоріжжя.  Зараз таких є 20 на всю Львівську область. До березня мають отримати ще близько 20-ти таких автомобілів.

«Ми закупили автомобілі підвищеної прохідності. Повнопривідні, на базі «Ленд Крузер Прадо», які виконують завдання в гірській місцевості. В рівнинних місцевостях ми використовуємо автомобілі повнопривідні на базі «Фольцваген Крафтер»», – пояснює керівник львівського обласного центру екстренної медичної допомоги Андрій Васько.

 У Львівській міськраді письмово повідомили, що проблемна ділянка дороги на Майорівці не є на балансі Личаківської райадміністрації. Такою відповіддю чиновників люди обурені, адже їхні будинки розміщені на території Львова. Кажуть будуть і далі писати звернення та домагатися справедливості.

Юлія Бундз, “Правда. Наживо” (щобудня о 19:00 на NTA)

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: