Шкільні екскурсії на один день: куди поїхати на Львівщині

Поблизу Львова є чимало цікавих локацій, куди можна поїхати на шкільну екскурсію на один день: замки, фортеці, скелі, печери та інші захопливі місця.

Про те, куди школярам можна вирушити в одноденну екскурсію на теренах Львівщини, розповідає “Еспресо.Захід“.

Свірзький замок

Куди поїхати на одноденну екскурсію зі школярами на Львівщині

Львівська область пропонує багато найрізноманітніших локацій, куди зручно вирушити в одноденну мандрівку, щоб побути і на природі, і заразом дізнатися й побачити щось нове. Екскурсії зі Львова на один день дозволять і дітям, і дорослим переключитись від напруги буденності, більше поспілкуватись між собою та просто гарно й корисно провести час.

Золота підкова Львівщини

Екскурсія “Золота підкова Львівщини” – це мандрівка трьома найцікавішими та добре відреставрованими замками Львівщини – Олеським, Підгорецьким та Золочівським. Такий туристичний маршрут вже давно став популярним, а свою назву отримав завдяки розташуванню замків: дугою, яка схожа саме на підкову.

Олеський замок

Зазвичай подорож починається із Олеського замку, пам’ятки архітектури та історії XIII – XVIII століть. Замок на пагорбі вважається одним із найстаріших на українських землях. Окрім давньої архітектури та цікавих експозицій, своїм відвідувачам він пропонує також неймовірну прогулянку навколо.

Підгорецький замок

Підгорецький замок свого часу називали одним з найкращих палацово-замкових комплексів Європи. Ця архітектурна пам’ятка запросить гостей у величні зали, наповнені сучасними творами мистецтва поряд із давніми, а також розкриє історії й легенди далекого минулого. Окрім того, екскурсія у Підгорецький замок запам’ятається надзвичайним краєвидом, що відкривається із тераси.

Золочівський замок

Останнім пунктом у цій екскурсії на один день стане Золочівський замок. Його окрасою вважається унікальний Китайський палац. На території корпусу також є прекрасний сад з неординарно оздобленими альтанками.Одним із найцікавіших експонатів у Золочівському замку є камені із зашифрованими написами, які точно привернуть увагу і дітей, і дорослих.

Золота підкова Львівщини

Свірзький замок

Ще одним чудовим варіантом для екскурсії на один день стане Свірзький замок. Мальовниче місце зустріне школярів своїми таємницями та легендами. Історія фортечного комплексу сягає XV століття, коли він виконував суто оборонну роль. Проте свого сучасного вигляду замок набув лише через два століття після появи. І хоча багато елементів потребують реставрації, для відвідувачів він залишається надзвичайно цікавою туристичною локацією. А зважаючи на його близькість до Львова, також і дуже зручним варіантом для короткої подорожі.

Свірзький замок

Звенигород

Зовсім поруч зі Львовом, лише за 20 кілометрів від міста, розташувався заповідник Древній Звенигород – із музеєм, віртуальною мандрівкою в часі та 30 га території для досліджень. Своїх гостей заповідник приймає із 2021 року, після оновлення музею та появи нових цікавинок для відвідувачів різного віку – від наймолодших до найстарших. Це чудовий варіант для шкільної поїздки, адже, окрім екскурсії, Древній Звенигород пропонує гостям різноманітні квести та майстер-класи.

Також діти й дорослі мають чудову нагоду опинитися на вуличках міста XII століття:  для цього у Звенигороді створили перший в Україні тур у віртуальній реальності, який пропонує прогулянку 12 локацій давнього міста, серед яких княжий палац, двір, церква, вулиці, панорама міста.

Древній Звенигород

Тустань

Наскельна фортеця Тустань – це унікальна пам’ятка природи та будівництва, яка не мала аналогів у Європі. Фортеця діяла як потужний оборонний, митний та адміністративний центр. Тут відвідувачі можуть прогулятися промаркованим маршрутом довкола скель та піднятися на дитинець, звідки відкривається неймовірний краєвид на Сколівські Бескиди і долину села. А також на власні очі побачити рештки забудови: це 4 тисячі пазів і врубів у камені. 

Окрім пригодницької прогулянки, у просторі Тустані можна також відвідати музей з різноманітними знахідками археологів, а дещо із експонатів навіть порухати руками – така інтерактивність зазвичай дуже подобається дітям.

Також варто відвідати Центр локальної історії “Хата у Глубокім” в Уричі. Урич – гірське село, де ще збереглося кілька десятків автентичних бойківських хат і дерев’яних криниць початку XX століття. Одну із таких хат заповідник відреставрував і пристосував під Культурно-громадський центр села та Центр локальної історії “Хата у Глубокім”. Там відбуваються майстер-класи народних ремесел та цікаві екскурсії.

Тустань

Стільське городище

Поблизу села Стільсько Миколаївського району Львівської області розташувалась незвичайна пам’ятка археології, давньої слов`янської історії та культури – Стільське городище. Це унікальний комплекс скель та печер, що існував ще до Київської Русі. Саме тут відвідувачі зможуть побачити та відчути, як жили предки сучасних українців, та більше дізнатись про їх християнське і язичницьке минуле.

Під час шкільної екскурсії діти зможуть дізнатися про городище, де колись мешкали білі хорвати, побачити насипи в лісі та красиві печери. Місцеві краєвиди, оповиті легендами не залишать байдужими, а також стануть чудовою фотозоною для створення своїх спогадів.

Стільське городище

Ведмежий притулок Домажир

Неподалік від Львова можна відвідати унікальний центр порятунку та реабілітації бурих ведмедів в Україні. Домажир стане прекрасним місцем відпочинку для одноденної подорожі. Тут діти мають нагоду відвідати цікаву екскурсію та послухати історії мешканців притулку, а також потрапити на різноманітні освітньо-розважальні заходи, зокрема взяти участь у квестах, майстер-класах, погуляти у мотузковому парку чи відвідати ігрову галявину. А на завершення пізнавальних розваг у Домажирі можна також влаштувати пікнік або ж відвідати місцеве кафе.

ведмідь у Домажирі

Зоопарк “Лімпопо”

У зоопарку “Лімпопо”, який розташувався у Меденичах, мешкають близько 500 різних тварин та птахів. Тут діти мають можливість не тільки поспостерігати за ними і дізнатися цікаву для них інформацію, а й можуть покататися на поні або ослику. Також на території зоопарку є облаштована майданчик для ігор і дитячі атракціони.

Тут найбільша видова колекція котячих в Україні, познайомитись із якими та поспостерігати за їхніми звичками й побутом буде цікаво як дітям, так і дорослим. У зоопарку є кілька видів тварин, які не представлені більше ніде в Україні. Серед них є рідкісні, занесені в Міжнародний Червоний Список і Червону книгу України. “Лімпопо” також зустрічає чималою кількістю представників птахів: цесарки, журавлі, яструби, сови, соколи, голуби, качки, фазани, какаду та інші папуги. Є й пара зовсім екзотичних – страуси і срібнокрилий калао.

зоопарк "Лімпопо"

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.