Вівторок, 27 лютого

Що відомо про мозаїку, яку понад 10 років ховали під вагонкою у Львові

Для створення мозаїки «Імпульс і контроль», яку зараз звільнили від панелей магазину на вулиці Сахарова, 45, автор Роман Патик намалював 300 ескізів. Про це митець повідомив у коментарі Tvoemisto.tv.

«Це мозаїчне панно створили ще у 1990 році на замовлення колишнього заводу «Львівприлад». Вони просили відобразити їхню діяльність, а саме радіоапаратуру різної конфігурації. Я тоді зробив 300 ескізів, щоб вийти на певну думку», – каже художник.

Роман Патик розпочав цю композицію наприкінці вересня у 1990 році, а завершив навесні наступного року. Вересень, продовжує він, – уже останній місяць мозаїчного сезону, тож довелось перенести її завершення.

За його словами, поряд з цим панно мало з часом з’явитися ще одне з карпатським пейзажем, але через недостатнє фінансування другий проєкт не реалізували.

«Через рік «Львівприлад» замовив ще одну мозаїку карпатського пейзажу. Тож там мала з’явитися ще одна композиція. Але через недостатнє фінансування проєкт зупинився. Це був проєкт на 88 кв.м», – говорить він.

Згодом у 2009 році мозаїку «Імпульс і контроль» нові власники споруди зашили панелями, і вона була закритою під панелями 12 років.

«Для мене було радісним шоком, що мозаїку нарешті відкрили. Я ще не бачив її, тож поки не можу сказати про ступінь її знищення чи про потребу у реставрації. У мене є ескізи і її можна буде відреставрувати», – додав автор

Нагадаємо, вчора у Львові нарешті відкрили мозаїку Романа Патика «Імпульс і контроль» на вулиці Сахарова, яка була зашита під вагонкою.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.