п`ятниця, 19 квітня

Що не можна викидати у каналізацію: пояснює Львівводоканал

Щодня комунальники здійснюють до 15 виїздів для прочистки каналізаційних мереж від закупорювань.

У Львові понад 640 км каналізаційних колекторів різного діаметру (від 150 мм до 1,5 м), по яких транспортуються побутові та промислові стічні води до очисних споруд міста. Щодня працівники «Львівводоканалу» мусять проводити їхню очистку від закупорювань, які в своїй більшості виникають через дії мешканців.

Tvoemisto.tv дізналось у ЛКП «Львівводоканал» що не можна викидати у каналізацію та що найдивніше у каналізації находили комунальники.

Фахівці поділяють зісмічення каналізаційних труб на кілька різновидів:

  • біологічне – залишки їжі, наростання жиру і мулу всередині труб;
  • будівельне – цементні, гіпсові та інші залишки;
  • побутове – ганчірки, папір та іншої побутової сміття;
  • закупорювання, що утворилася в результаті пошкодження труби.

У більшості випадків, коли працівники комунального підприємства очищали каналізаційну трубу, причиною закупорювання були побутові та біологічні відходи. Як повідомили у «Львівводоканал», найчастіше комунальники дістають з труб жири та оливи, які які здатні накопичуватися на стінах труб, поступово звужуючи їх діаметр.

Також серед причин:  іржа і накип, пісок, ганчірки, які випадково потрапили в каналізацію та поліетиленові пакети, які осідають або застряють в місцях поворотів каналізаційної траси. Крім цього існують «сезонні» забруднювачі каналізацій, як от квашена капуста, яку часто знаходять у період закруток восени.

«Ганчірки, консервовані овочі та фрукти, засоби особистої гігієни, поліетиленові торбинки — усе це осідає чи застрягає в місцях поворотів каналізаційної траси. В результаті труби закорковуються, подекуди так, що без спеціальної техніки їх не прочистити. Те сміття, яке не осіло в колекторах, у великій кількості надходить на очисні споруди міста, провокуючи зайве навантаження на обладнання та додаткові витрати електроенергії для нашого підприємства», – повідомили у «Львівводоканалі».

На підприємстві нагадують, що вони забезпечують ремонт і технічне обслуговування вуличної каналізаційної мережі. Якщо ж засмічення каналізації трапилося усередині будинку, в підвалі або на будинковому приєднанні, тоді мешканцям необхідно звернутися до житлово-експлутатаційного підприємства або до аварійно диспетчерських служб міста.

Правила користування каналізацією:

  • завжди відокремлюйте тверді відходи і утилізуйте їх окремо від рідких;
  • не викидайте в каналізаційну систему харчові відходи;
  • не виливайте в унітази, раковини та умивальники жири та олію, які накопичуються на стінках труб, поступово звужуючи їх діаметр;
  • не лінуйтеся виносити сміття в призначені для цього місця, а не в найближчий відкритий дощеприймач;
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.