Шахтарі Львівщини та Донбасу – пліч-о-пліч проти зажерливого російського олігарха (відео)

310 грудня біля стін Львівської ОДА відбувся пікет солідарності з криворізькими шахтарями підприємства «Суха Балка», які нещодавно заявили про свою готовність оголосити страйк проти власника шахти – сумнозвісного російського олігарха Романа Абрамовича.

За словами шахтарів, Абрамович після початку війни на Донбасі робить все для того, щоб якнайшвидше довести українське підприємство до закриття, виробити всі потужності та вигнати робітників на вулиці. Співробітники «Сухої Балки» вимушені працювати в жахливих умовах, понаднормово та не отримуючи заробітної платі в повних обсягах. Не рідкість – нещасні, а іноді і летальні випадки на виробництві, причиною яких регулярно стає ігнорування норм захисту праці з боку адміністрації підприємства.

У Львові представники «Автономного Опору» та небайдужі громадяни прийшли висловити свою підтримку протестуючим шахтарям і публічно засвідчити необхідність народної єдності проти влади та олігархів, російських або українських – не має значення.

Аналогічна акція, організована соціальними активістами, відбулась сьогодні також у Києві, а в самому Кривому Розі мітингували робітники «Сухої Балки».

Серед гасел львівської акції були «Один за всіх, і всі за одного!», «Солідарність – наша зброя!» та, звичайно, завжди актуальне – «Шляхту на шахту». Виступаючи відзначали інтенсивне зростання кількості соціальних протестів протягом останніх місяців, потребу в самоорганізації та координації різних ініціатив. Фінальним актом пікету стало проголошення вимог активістів і робітників: виплата гідних зарплат робітникам підприємства, створення нормальних умов праці та охорони здоров`я шахтарів, припинення процесу ліквідації комбінату залізорудного видобування «Суха Балка».

У разі невиконання цих вимог адміністрацією холдингу «Євраз» держава має почати процес націоналізації підприємства під робітничим контролем.

«Автономний Опір» буде й надалі відстежувати ситуацію на «Сухій Балці» та надавати всю необхідну допомогу шахтарям. Разом і до кінця!

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.