п`ятниця, 22 вересня

Серед українців суттєво зросла підтримка ідеї перенесення дати Різдва

За останній рік більше як на третину зросла кількість українців, які підтримують ідею перенесення святкування Різдва на 25 грудня за григоріанським календарем. Утім більшість українців все-таки будуть святкувати Різдво 7 січня. Такими є результати соціологічного опитування, проведеного групою «Рейтинг».

Джерело: ZAXID.NET.
Різдвяна шопка перед входом у львівську Ратушу

За даними опитування, за останній рік дещо зросла кількість тих, хто святкує Різдво лише 25 грудня (з 4% до 11%), та тих, хто відзначає його в обидві дати (з 18% до 25%). Водночас більше половини опитаних (55%) буде святкувати Різдво 7 січня (у 2021 році таких був 71%).

8% взагалі не святкують Різдво (найбільше таких серед молоді, мешканців півдня та столиці). Частіше про подвійне святкування Різдва, або ж святкування лише 25 грудня, говорили мешканці заходу, Києва, молодші опитані та греко-католики.

Також за рік значно побільшало тих, хто підтримує ідею перенесення святкування Різдва на 25 грудня – з 26% до 44%. Проти такої ідеї – 31% (у 2021 – 58%). Ще 23% зазначили, що їм байдуже це питання і 2% – не змогли відповісти.

Найбільше прихильників ідеї перенесення Різдва серед мешканців заходу і Києва – більше половини підтримують цю ідею. Серед жителів центру відносна більшість (44%) також не проти цієї ініціативи. Окрім того, спостерігається значна підтримка ідеї перенесення святкування Різдва серед греко-католиків. Серед прихожан ПЦУ – таких майже половина (46%), при цьому третина з них проти такої ідеї. Натомість серед мешканців півдня та сходу відносна більшість не підтримують ідею перенесення дати святкування Різдва.

У віковому розрізі найбільше суперечностей серед опитаних старшого та середнього віку, де відносна більшість (понад 40%) підтримують ідею з перенесенням дати, водночас також значна кількість (не менше третини) – проти. Серед молоді третина за перенесення, третина – проти, і ще стільки зазначили, що їм це байдуже.

Загальнонаціональне опитування щодо ідеї перенесення дати святкування Різдва було проведено 21-22 листопада цього року. Методом телефонного інтерв’ю та випадкової вибірки опитали 1000 повнолітніх мешканців у всіх областях, крім тимчасово окупованих Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування був відсутній український мобільний зв’язок. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 3,1%.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: