п`ятниця, 21 червня

Рідні сестри на Різдво народили немовлят у пологовому дитячої лікарні Львова

Рідні сестри народили двох діток на Різдво. Води у 25-річної Анни та 20-річної Антоніни відійшли одночасно, і кількома годинами пізніше на світ з’явилися дітки: у старшої сестри – дівчинка, вагою 3 070 грамів і зростом 53 см, у молодшої – хлопчик, вагою 3 060 грамів та зростом 52 см. Немовлята побачили світ у пологовому відділенні дитячої лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.
Джерело: ЛМР.

Під час родинних пологів внутрішньоутробний стан малюків спеціалісти лікарні відстежували за допомогою сучасних апаратів кардіотокографії, отриманих в межах благодійної допомоги від дитячого фонду Unicef Ukraine. Такі монітори показують частоту серцебиття діток та їхню рухову активність в утробі матері, а ще допомагають медикам в режимі реального часу стежити за рівнем кисню в організмі малюків та коригувати процес пологів. Це потрібно, аби уникнути гіпоксії плоду – патології, при якій тканини й органи малюка недостатньо насичуються киснем.

«Статистика свідчить, що ризики розвитку гіпоксії – у кожної десятої дитини під час складних природніх пологів. Серед таких – і маленький Ромчик. 26-річна Ольга, мама хлопчика, приїхала на пологи до лікарні зі Стрия. Вона була на 39-му тижні вагітності. Жінка почувалася добре, однак під час планового огляду наші лікарі виявили, що частота серцебиття малюка знижена. Показники кардіотокографії становили 5 балів при нормі 8-10. Жінку невідкладно почали готувати до кесаревого розтину. Так народився Ромчик, у якого було утруднене дихання. Команда неонатологів та кардіохірургів відразу оглянула дитину та, виявивши утруднене дихання, підключила до апарату штучної вентиляції легень. Два дні за ним пильно стежили реаніматологи, та щойно дихання внормувалось, а серцебиття прийшло до норми, хлопчика перевели до палат відділення патології вагітності. І ще за два дні – здорового малюка виписали додому», – пояснюють лікарі пологового відділення дитячої лікарні святого Миколая.

Пологове відділення у лікарні святого Миколая працює уже півроку. За цей час акушер-гінекологи допомогли з’явитися на світ 231 малюкові. Діти народжуються в комфортних умовах із сучасним технічним обладнанням. Окрім апаратів КТГ, завдяки Unicef Ukraine, у пологовому з’явись якісні та зручні ліжка-трансформери, реанімаційні системи, неонатальні столики. Також обладнання застосовує команда кардіохірургів – для невідкладної допомоги діткам, які народжуються з вадами серця. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: