п`ятниця, 22 вересня

«РЕПІД ТРАЙДЕНТ-2015»: АКТИВНА ФАЗА НЕ ЗА ГОРАМИ!

DSC_0004Українські морпіхи хвацько знешкодили нападників, литовські піхотинці уполювали надокучливого стрільця, а американська військова поліція приборкала масові безлади!

В учасників українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Репід Трайдент-2015» минув ще один день інтенсивної підготовки до активної фази маневрів.

Підрозділ української морської піхоти, який діє у складі багатонаціональної роти «В» тренувався в діях щодо відповіді на атаки противника за різних умов обстановки, часу та місцевості. Під час руху на БТР у складі колони, морпіхи були обстріляні групою «бойовиків». Заскочити зненацька воїнів у чорних беретах не вдалося. За командою офіцера підрозділ спішився і прийняв бій. Укритись від вогню противника дозволило вчасно встановлене задимлення і злагоджені дії десанту та екіпажів бойових машин. В процесі, відпрацьовували також радіообмін між бійцями підрозділу, розвідку місцевості тощо.

А от взвод литовської піхоти з тієї ж роти «В» багатонаціональної бригади, отримав завдання виявити та знешкодити снайпера. Завдання не з легких, адже стрілець вправно замаскувався та облаштував декілька скритих позицій, вдало використовуючи рельєф місцевості та засоби камуфляжу. Але, зрештою, його було нейтралізовано. За допомогою кулеметів на бронеавтомобілях «Хаммер», бійці взводу створили вогневий вал, що не давав снайперу працювати. Під прикриттям вогню взводу на пошуки стрільця висунулась група. За декілька хвилин їм вдалося «накрити» снайперську позицію.

На території поблизу базового табору багатонаціонального батальйону, що має кодову назву «Лізард», військові збройних сил США відпрацювали правильність та послідовність дій на блок-посту. Зокрема, іноземні колеги вгамували розлючений натовп, який намагався спровокувати особовий склад на відкритий конфлікт. Бійці підрозділу позначення дій противника «OpFor» вигукували образливі гасла, кидали у бік військових різноманітні предмети і намагались перетнути межу об’єкта що був під охороною. Натомість, персонал блок-посту зміг визначити найбільш активних заворушників у натовпі і взяти ситуацію під свій контроль. Одну хвилю неконтрольованої юрби військовим вдалось приборкати без застосування зброї. А от тих, які намагались підійти зі зброєю збоку лісосмуги, особовий склад «чек-поінту» обернув навтьоки автоматними чергами.

Керівник заняття на навчальній ділянці задоволений діями іноземців та переконаний, що лише чіткий алгоритм дій забезпечить професійно виконувати поставлені завдання. Бійці повинні чітко подавати команди, фахово проводити обшук людей та рішуче реагувати на незаконне порушення межі території, що охороняється. Це загальностприйняті вимоги Північно-атлантичного альянсу, яких повинні дотримуватися усі країни-учасники.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.