ПЦУ у травні розгляне перехід на новий календар

Синод ПЦУ збереться в травні та винесе на розгляд загальну календарну реформу. Йдеться про перехід Православної церкви України на новий стиль, так як про це сьогодні заявили в УГКЦ. Про це повідомив заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ, архієпископ Євстратій Зоря.

Джерело: Tvoemisto.tv.

«Через рішення УГКЦ щодо календаря мав би нагадати, що Синод ПЦУ вже ухвалив рішення, що громади, які бажають перейти на новий стиль – можуть це зробити за відповідною процедурою. Також питання про загальну календарну реформу винесене на розгляд Архієрейського Собору, який збереться в травні», – каже він.

На думку Євстратія Зорі, як одного з членів Архієрейського Собору, є всі аргументи та підстави прийняти позитивне рішення, одночасно забезпечивши можливість громадам, які цього бажають, зберегти попередню календарну традицію.

«До 1 вересня, коли починається новий церковний рік, час ще є… А досвід реформ в минулому свідчить: проблеми виникають там, де реформа впроваджується «в одну мить», без підготовки, «згори» та без можливості альтернативи для тих, хто не готовий до її сприйняття. Дотепер наша Церква діяла в дусі протилежному: поступовість, обмірковування всіх аргументів, надання альтернативи. Впевнений, що саме такий шлях – найкращий», – додав він.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.