Понеділок, 22 липня

Проїзд в трамваях та тролейбусах має коштувати 5,51 грн, – Сергій Бабак

Економічно обґрунтована вартість проїзду в електротранспорті Львова – 5 грн 51 коп. Про це Гал-Інфо повідомив заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

За словами Бабака, перед затвердженням тарифу на проїзд в електротранспорті його розглядає Антимонопольний комітет. Якщо місто затверджує нижчий тариф, то різницю між ним і економічно обґрунтованим тарифом потрібно компенсувати з міського бюджету.

Водночас, наголосив чиновник, міський бюджет обмежений, і коштів не вистачає на багато речей – потрібно ремонтувати ліфти, дороги, будинки та інші інфраструктурні об’єкти.

«Я прихильник чіткого виконання Закону щодо встановлення тарифів. Тобто, рахується економічно обґрунтований тариф. Далі він подається на розгляд Антимонопольного комітету, який перевіряє розрахунок. Якщо Антимонопольний комітет дає якісь зауваження, то проводиться коригування до остаточної цифри, яку він погоджує. Тоді є два варіанти: або затверджувати економічно обґрунтований тариф, який підтвердив Антимонопольний комітет, або затвердити нижчий, і відшкодовувати різницю між економічно обґрунтованим і тим, що буде прийнятий. Це відшкодовування потрібно проводити з міського бюджету. Однак, бюджет обмежений і коштів не вистачає на багато речей – потрібно ремонтувати ліфти, дороги, будинки. Тому я прихильник, щоб був економічно обґрунтований тариф. Але це рішення – компетенція виключно виконавчого комітету.

Коли є економічно обґрунтований тариф, є більший резерв коштів для придбання нового транспорту, проведення ремонтів і модернізації. Адже «Львівелектротранс» – це не лише трамваї і тролейбуси, це колії, тягові підстанції, контактні мережі та ін.

 Сергій Бабак

Сергій Бабак

Ми підготували економічно обґрунтований тариф – це 5 грн 51 коп. Методика розрахунку затверджена постановою Кабінету Міністрів. Це не підвищення, а коригування тарифу, бо у нас зросла мінімальна заробітна плата, зросла вартість електроенергії, запчастин. Тариф вже пройшов громадське обговорення», – розповів Сергій Бабак.

За його словами, в ЛКП «Львівелектротранс» досі є брак водіїв. Оскільки цього року місто планує придбати трамваї і тролейбуси, цей брак може збільшитися. Закупляти нові трамваї і тролейбуси планують за кошти місцевого бюджету, Європейського інвестиційного банку і Європейського банку реконструкції і розвитку. Зокрема, у 2018 році заплановано придбати 30 трамваїв, 50 тролейбусів і 100 автобусів.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.