Проект регламенту Львівської обласної ради розглянули без громадських слухань та проігнорувавши пропозиції ВО «Свобода»

7 грудня 2015 року на засіданні регламентної комісії Львівської обласної ради було розглянуто проект регламенту ради. Комісія проігнорувала пропозицію депутата від ВО «Свобода» Олега Панькевича провести громадське обговорення документу перед його розглядом на сесії. Також члени комісії в складі Романа Кізими та Олега Синютки не взяли до уваги пропозиції, напрацьовані ГО «Громада та ініціатива» та пропозиції Олега Панькевича.

За словами представника ГО «Громада та ініціатива» Віталія Горбатенка, на жаль, громадськість не запросили на засідання комісії. «Я дізнався, що комісія таки засідатиме перед самим початком зібрання й прибув туди. Однак наші пропозиції та пропозиції депутата облради Олега Панькевича, подані в письмовому вигляді, члени комісії не розглядали. Відтак, комісія у складі Олега Синютки та Романа Кізими одноголосно  підтримала запропонований проект регламенту Романа Кізими», – зазначив Горбатенко.

За його словами, проект регламенту містить чимало порушень. «Зокрема, ст.120 передбачає обрання заступників голови постійної комісії і секретаря більшістю від загального складу ради, що є порушенням закону “Про місцеве самоврядування”. Також у низці статей нового проекту регламенту  передбачено збільшення повноважень голови ради. Останньому, наприклад, надається право самостійно вносити на голосування пропозицію щодо розгляду питання за скороченою процедурою, навіть якщо є заперечення та зауваження з боку депутатів. Зменшується час для обговорення депутатами питань порядку денного. Упроваджується поняття “стандартної процедури”, яка покликана протягувати “необхідні” питання якнайшвидше. У проекті регламенту від більшості також передбачено обмеження в присутності членів територіальної громади на засіданні ради», – наголосив  Віталій Горбатенко.

Нагадаємо, на засіданні президії Львівської обласної ради, яке відбулося 2 грудня, Олег Панькевич розкритикував проект регламенту, внесений до порядку денного, та запропонував провести публічне обговорення документу. Голова регламентної комісії підтримав цю пропозицію й пообіцяв, що громадськість матиме можливість взяти участь в обговоренні на наступному засіданні комісії. Однак засідання не було розширеним, а анонс з’явився на сайті ЛОР за дві години до його початку.

Водночас за кілька годин в обласній раді відбулося засідання президії Львівської обласної ради, яку також не анонсували та на яку не пустили представників ЗМІ.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.