п`ятниця, 26 квітня

Представлялися медиками: як на Львівщині аферисти ошукали пенсіонерів на 150 тисяч гривень

Аби ваші рідні, а надто літні люди, не потрапили на гачок до аферистів, психологи радять пояснювати, що довіряти будь-кому не можна.

На домашній телефон пенсіонерки пані Анісії подзвонили посеред ночі. На тому боці слухавки жінка почула плач, нібито своєї дочки.

“Подзвонив мені домашній телефон. І так ніби би дочки голос. І чую плаче: “мамо, в мене дві ноги поломані”. І в мене шок. Бо вона недавно була в аварії. І я кажу Оля де ти, то вона вже нічого не відповіла”, — розповіла пані Анісія.

А далі слухавку перехопив невідомий чоловік, назвався лікарем та впевнено розповідав про операцію на ногах, яку потрібно негайно зробити дочці пані Анісії. Ціна лікування 19 тисяч гривень.

“Під’їхали на автомобілі двоє невідомих осіб яким вона передала кошти у сумі 19 тис. грн. Для лікування доньки. Назвали себе лікарями та написали розписку, що взяли кошти”, — зазначив заступник начальника відділу поліції №6 Олександр Славіцький.

Зі схожою історією наступного дня до правоохоронців звернулася ще одна пенсіонерка. Сценарій афери той сАмий. Тільки зловмисникам передала більше 27 тисяч гривень.

Шахраїв, які називали себе медиками, правоохоронці затримали оперативно. Це мешканці Харкова 30-ти та 35-ти років. Вже раніше судимі.

“Було відправлено працівників у хостел на проспект Чорновола. В номері, де вони проживали, був виявлений інший чоловік. Наразі встановлено, що вони надурили громадян на суму 150 тис. грн”, — повідомив заступник начальника відділу поліції №6 Олександр Славіцький.

Про те, що провернули аферу – зізналися.

“Три рази їздили і брали гроші. 19, 27 та 120 тисяч. Одна і та сама схема, на госпіталізацію. На лікування”, — сказав затриманий.

Пенсіонери — найвразливіші до таких шахрайств, кажуть психологи.

“Зникає саме цей поріг критичного мислення. Тобто людина починає довіряти кожному, хто з нею щиро говорить, ніжно, є слухачем і зникає ця критичність і людина чемно дістає гроші”, — пояснює психологиня Ольга Швед.

Аби ваші рідні, а надто літні люди, не потрапили на гачок до аферистів, психологи радять пояснювати, що довіряти будь-кому не можна, не варто також спілкуватися та відчиняти двері незнайомцям. А в разі виникнення дивної чи тривожної ситуації, не розгубитися і телефонувати родичам, аби перевірити вірогідність інформації.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, “5 канал“.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.