Львів’янка Ксенія Фаст зі своїми батьками, попередньо перехворіши коронавірусом, поїхала на відпочинок за кордон, де з невідомих причин повторний тест у турецькій клініці показав – “Позитивний”. Як вияволось, результат був помилковом, проте відпочинок зіпсовано, оскільки батьків все-одно ізолювали в інший корпус.
Про це на своїй Facebook-сторінці пише Ксенія Фаст, повідомляють “Львівські новини”.
“Перехворівши всією сім’єю на COVID19 з дотриманням усіх правил двотижневої самоізоляції, ми вирішили відправитись з сім’єю та друзями на травневі свята у Туреччину попередньо двічі переконавшись, що ПЛР тести на COVID19 негативні, а показники антитіл 10+. Оскільки нам, українцям, для повернення до країни необхідні негативні ПЛР-тести, готель запропонував скористатися послугами лікарні, яка проводить ПЛР-тести і знаходиться в їхньому готелі. Медики клініки Kemer İlçe Sağlık Müdürlüğü були попереджені, що 3 з 7 людей перехворіли на COVID19 “, – пише Ксенія Фаст.
Дівчина додає, що, здавши ПЛР тести на COVID19 у готелі, а не медичній установі, результати на COVID19 мого тата виявились позитивними.
Представники готелю ізолювали батьків в інший корпус готелю, а HES коди перенесли в групу “РИЗИК”. На прохання зробити ще один тест для переконання того, що це таки помилка, їм було відмовлено.
“Зателефонувавши консулу України в Туреччині ми отримали від нього дозвіл на повторну перездачу тесту на COVID19 вже безпосередньо в головній клініці Анталії Özel Opera Yaşam Hastanesi, та для точних даних здали ще один тест на антитіла. Нам було сказано, що в разі отримання результату тесту “НЕГАТИВНИМ” HES код буде змінено на зелений та їх відпустять додому”, – йдеться у повідомленні.
Наступного ранку прийшли негативні результати. Незважаючи на різні результати тесту, які були зроблені з різницею менше ніж 24 години, лікарня категорично відмовилась іти на контакт та допомагти у внесенні змін, або ж ще одному тесті на COVID19.
Зв’язавшись з консулом з надією отримати хоча б якусь позитивну відповідь, дівчина чула лише: “Не можу нічого зробити, клініка не відповідає на мій дзвінок, сорян”.
Самостійно зателефонувавши у клініку, чоловік, який підняв трубку, вперше чув про цю ситуацію та одразу пообіцяв допомогти чим зможе. Після довгих переговорів з колегами Ксенії повідомили, що єдина установа, яка може змінити статус HES коду – це уряд Туреччини.
“Тож, в результаті ми залишились з консулом, який не сприяє вирішенню цієї інформації, МЗС, яке відправляє постійно до того ж самого консула, Туреччиною, яка не визнає, що перший “позитивний” тест був неправильним, бо це ж закон. Але чомусь в законі нічого не сказано про помилкові тести і постійно змінними цифрами про дні, коли відпустять мого батька або зроблять повторний тест. І жодної інформації про те, де, хто та коли буде збирати матеріали на тест”, – йдеться у повідомленні.
Дівчина додає, що впродовж усіх 5 днів ізоляції до її “хворих” батьків жодного разу не приходили представники клініки, щоб перевірити стан здоров’я.
“Тому прошу всіх, хто може допомогти або має ідеї як добратись до уряду — пишіть”, – просить Ксенія.
Підтримайте проект на Patreon