Померла львів’янка, у якої було 50 котів: активісти просять допомогти їх прилаштувати

Декілька днів тому у Львові на вул. Літній, 6 померла 60-річна жінка, яка тримала у квартирі десятки котів. Зоозахисники просять небайдужих людей прихистити тварин.

Про це повідомила у Facebook Вікторія Мироненко.

«Померла жінка, в якої 50 котів, терміново треба забирати!!!! По одному це не є проблема!!!!!!!!!! 0675389127», – написала вона.

Як повідомила Вікторія Мироненко у коментарі журналісту ІП «Діло», жінка померла декілька днів тому.

«Здається, це було п’ять днів тому. Ми зайшли одразу після поліції, коли забрали тіло. Жінці було десь 60 років, але виглядало на те, що у неї була «чорна» смуга у житті, бо коти дуже худі, голодні і нещасні. У цьому і проблема, бо, якщо вони хворі, то їх не можна до інших котів, тому треба до ветеринара, аналізи.

Головне питання у тому, що треба котів роздати. Зараз вони закриті у тій квартирі, у тому під’їзді, але є загроза, що люди, які хочуть отримати права на цю квартиру, можуть випустити їх і вони розбіжаться вулицею. Декілька котів вже так вибігло. Не знаю точно скільки, але знаю, що їм важко.

Коти квартирні і коли тікають, то вони дуже перелякані, бо не знають, що таке вулиця. Тому вони десь перелякано ховаються у куточках. Переважно, десь у підвалах і темних місцях. Коли їх не знаходять, вони там помирають…», – розповіла Вікторія Мироненко.

Також зоозахисниця згадала, що у Солонці мешкає бабуся, якій за 80 років і у неї понад 70 котів! Тому вона переживає, щоб ситуація згодом також не повторилася.

Ще одна зоозахисниця Оля Пріска робить збір коштів на допомогу цим котами. Активісти вже витратили тисячу гривень, щоб придбати їжу для котів. За словами Олі, залишилося плюс-мінус 30 котів.

«Померла людина, залишилось багато (+-30) котів. Тварини у дуже поганому стані: голодували не лише тиждень після смерті господині, але, очевидно, і довший час перед тим – анемічні, зневоднені, з роздутими животами і поганою шерстю. Багато хто на перший погляд видається кошеням, а потім виявляється дорослою кішкою-карликом. Мерзнуть, туляться одна до одної і до людей. Чи є в них також якісь інфекції (а при скупченому утриманні це більш ніж імовірно!!) наразі невідомо.

Будемо шукати і контактувати з ветеринарами, у яких цих котів лікували, також плануєм зробити одному-двом тести на інфекції. Чи стерилізовані всі, невідомо, але наразі це не актуально, в таких умовах ні про яке розмноження не йдеться. З плюсів: квартиру не опечатали.

Є доволі притомні люди з ключем, не налаштовані виганяти котів в тій хвилі. Але часу все одно мало! Розбирати котів вже зараз, поки ми не знаємо, з якою заразою маємо справу, можна тільки туди, де немає інших котів. Дівчата вчора накупили їм у супермаркеті корму на понад тисячу гривень, але думаю, що за результатами аналізів і обстеження треба буде подумати про якісніший корм, можливо лікувальний.

Оголошую збір на свою картку Монобанк 5375 4141 1149 4299. Обіцяю регулярну звітність. Гроші будуть потрібні наразі на харчування і лікування, в подальшому, можливо, на облаштування чи оплату перетримок», – написала у Facebook Оля Пріска.

Активісти просять всіх, хто може допомогти фінансово або має можливість прилаштувати хоч одного кота, до них звернутися.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.