Понеділок, 20 травня

Помер відомий львівський іконописець Остап Лозинський

Сьогодні відійшов у вічність відомий львівський художник та іконописець Остап Лозинський. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Кажуть, коли людина покидає цей світ у такі великі свята, то вона одразу потрапляє до раю. Нехай Остапу там буде світло і добре. А його роботи, як і пам’ять про нього, житимуть вічн. Світла пам’ять світлій людині», – повідомив Андрій Садовий.

Як повідомив Тvoemisto.tv художник Роман Зілінко, Остап Лозинський помер внаслідок ускладнень від коронавірусу.

У коментарі Тvoemisto.tv директор Лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук підтвердив, що Остап Лозинський хворів на коронавірус, він також додав, що перебіг хвороби ускладнили супутні захворювання.

Як уточнила Тvoemisto.tv Іванка Крип’якевич-Димид, вкінці листопада він приїхав з Риму, після того Остап погано себе почував. З 19-го грудня він почав лікуватися. Іконописець помер у Центрі легеневого здоров’я, перед тим лікувався у Лікарні швидкої допомоги.

Довідково

Остап Лозинський народився у Львові у 1983 році. Закінчив Львівський коледж декоративного мистецтва ім. Івана Труша, Львівську національну академію мистецтв. З 2007 року працював аспірантом НАН України. Був художником, куратором та співкуратором виставкових та видавничих проєктів, ініціатором навчальних програм, майстер-класів та мультимедійних продуктів, співавтором постійних експозицій в НМЛ ім. А. Шептицького. 

Щороку він організовував Різдво в Остапа. Збирав у своїй квартирі 300 колядників.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.