Понеділок, 24 червня

Польща хоче допомогти Україні відновити аеропорти й розширити залізничне сполучення

Польща хоче допомогти Україні у повоєнній відбудові аеропортів, а також готова розширювати залізничне сполучення між двома країнами.

Про це йшлося під час розмови заступника міністра фондів та регіональної політики Польщі Марціна Горали з послом України Василем Зваричем, передає Укрінформ із посиланням на міністерство фондів і регіональної політики РП.

“Ми бачимо низку можливостей щодо підтримки наших друзів з України у сфері повоєнної відбудови українських аеропортів”, – сказав Горала.

Він зауважив, що польська сторона підтримує постійний контакт з представниками Асоціації аеропортів України та безпосередньо з летовищами. Варшава може запропонувати Києву експертні консультаційні послуги щодо реалізації інвестицій, пов’язаних з аеропортами, а також планування їх подальшого розвитку.

Під час розмови також ішлося про поглиблення співпраці в реалізації проєкту швидкісної залізниці між двома країнами та про пов’язаний з цим перегляд транс’європейської транспортної мережі TEN-T.

У цьому контексті заступник міністра зазначив, що крім залізничного сполучення Варшава – Київ через Ягодин, польська сторона хоче запропонувати новий маршрут, який з’єднає багато польських та українських міст. За його словами, компанія “Центральний комунікаційний порт” Польщі планує прокласти залізничне сполучення Люблін – Замосць – Белжец до кордону.

“Такий маршрут з українського боку кордону можна протягнути через Раву-Руську до Львова і Києва. А в майбутньому – від Карпат до чорноморських портів в Україні та Румунії”,- підкреслив польський урядовець.

Як зазначається, співрозмовники узгодили календар дій і подальшої роботи на найближчі тижні в питанні залізничного сполучення Люблін – Львів.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: