Польща допоможе модернізувати водоочисну систему Львова

197
очищення стічних вод

У зв’язку з серйозним забрудненням Бугу Польща хоче допомогти Україні покращити систему очищення стічних вод у Львові.

очищення стічних вод

На початку жовтня польський Національний фонд захисту навколишнього середовища підпише угоду з владою Львова, що стосується проекту модернізації системи очистки стічних вод в цьому місті. Подібна угода також буде укладена з Білоруссю, пише radiopolsha.pl.

За словами глави Національного фонду захисту навколишнього середовища Казімєжа Куйди, на цьому тижні польські делегації відправляться в Україну і Білорусь, щоб провести переговори про можливі спільні проекти в сфері захисту навколишнього середовища.

Казімєж Куйда підкреслив, що співпраця з цими державами має велике значення для Польщі, оскільки річка Буг тече на території всіх трьох країн, а Україна і Білорусь часто несуть відповідальність за забруднення цієї річки.

«Це серйозна проблема, з якою необхідно боротися. Особливо це помітно в Україні, саме звідти йде найбільше забруднення. Система очищення стічних вод у Львові працює погано, в річку потрапляє все підряд », – зазначив глава польського фонду. Він додав, що для очищення стічних вод Львова буде застосовуватися та ж технологія, що і на одній з найбільших водоочисних станцій в Європі – варшавській «Чайці».

За попередніми підрахунками, на модернізацію системи очищення стічних вод у Львові необхідно близько 200 млн євро, а на очищення приток Бугу в Україні – 700 млн євро.

Глава польського Національного фонду захисту навколишнього середовища нагадав, що раніше фонд виділив допомогу 5,5 млн злотих (1,3 млн євро) на модернізацію водоочисних споруд в Білорусі, що зробило позитивний вплив на стан вод, що впадають в Буг.