Львівський окружний адмінсуд зобов’язав патрульну поліцію відповісти на запит «Львівелектротрансу» про порушників ПДР, через яких відбуваються затримки в русі громадського транспорту.
При цьому судді відкинули аргументи поліції про те, що такі списки містять персональні дані, через що їх і не надали «Львівелектротрансу» раніше, повідомляє zaxid.net.
Із запитом до поліції «Львівелектротранс» звернувся ще на початку вересня, коли вирішив подавати до суду на водіїв, які паркують автомобілі на проїжджій частині або є винуватцями ДТП з громадським транспортом. Однак у Патрульній поліції Львова відмовилися надавати списки порушників, зазначивши, що така інформація є конфіденційною, оскільки містить персональні дані («Львівелектротранс» просив прізвища, імена, по батькові порушників, їхні адреси, марки та державні номери автомобілів, через які відбувались затримки в русі).
Після відмови «Львівелектротранс» подав позов на поліцію і, як свідчить опублікована 26 листопада постанова суду, його вимоги частково задовольнили. Оскільки суд не має повноважень змусити Патрульну поліцію Львова надати списки порушників (це було б втручанням у роботу поліції), то судді зобов’язали правоохоронців повторно розглянути запит «Львівелектротрансу» і надати вмотивовану відповідь.
«У ході розгляду справи судом не встановлено наявності у відповідача передбачених законом підстав для відмови у задоволенні запиту на інформацію, тому суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправними дій начальника управління Патрульної поліції Львова у відмові ЛКП «Львівелектротранс» надати інформацію на запит», – йдеться у постанові суду.
Там також уточнили, що відмовити у наданні інформації можуть лише у чотирьох випадках: 1) якщо такої інформації не мають; 2) якщо інформація має обмежений доступ; 3) якщо не оплачені витрати на друк чи копіювання такої інформації; 4) якщо запит не має даних про того, хто його відправив.
Водночас, як уточнила ZAXID.NET речниця Патрульної поліції Львова Катерина Рибій, патрульні подадуть апеляцію на постанову Львівського окружного адмінсуду.
Зазначимо, із липня 2017 року «Львівелектротранс» розпочав щоденний моніторинг роботи підприємства і виявив, що за чотири місяці електротранспорт більше 320 годин не курсував через ДТП та неправильно припарковані авто. При цьому збитки від простою громадського транспорту з липня по жовтень оцінюють у 1,6 млн грн (годину простою оцінили у 3 тис. грн). Через це в ЛКП «Львівелектротранс» вирішили додатково позиватися на водіїв, через яких і відбуваються затримки в русі, щоб компенсувати збитки.
Додамо, що штраф за паркування, яке створює перешкоди для руху транспорту, становить 510 грн.
Підтримайте проект на Patreon