Подивіться, як люди хворіють і помирають – всяке вагання відпаде – священник УГКЦ про вакцинацію

Заступник декана факультету суспільних наук Українського католицького університету о. Павло Худ вакцинувався від коронавірусу. Священник розповів Суспільному про мотиви, які спонукали його вакцинуватися, та на чому треба фокусуватися, говорячи про вакцинацію.

На питання Суспільного про те, чи були в отця вагання щодо того, чи вакцинуватися, він відповідає впевнено:

“А що там вагатися? Подивіться, як люди хворіють і помирають — всяке вагання відпаде. Мені телефонував знайомий, який був в реанімації з ковідом. Поки лежав там, він був свідком трьох смертей. Помер пацієнт, який лежав поруч з ним на сусідньому ліжку. Тому я думаю, що ми надто багато фокусуємося на страхах і ризиках, на яких не треба фокусуватися, в той час, як дійсно важливі речі відходять навіть не на другий, а на п’ятий план”, — говорить о. Павло.

Священик каже, що говорячи про вакцинацію люди мають робити інакші акценти:

“Я розумію, що хтось може мати певні страхи, алергічні реакції. Але вважаю, що ми не на тому фокусуємося, коли говоримо про нашу готовність вакцинуватися”.

За словами о. Павла, є кілька мотивів, чому важливо розвивати культуру вакцинації:

“Мотив перший — є достатня кількість науково верифікованих досліджень, які проводилися з залученням кількості людей. Ці дослідження показують ефективність вакцини.

Другий мотив — мотив здоров’я. Хтось каже: “Я перехворію і потім мені буде легше”. Не буде легше, бо вже є випадки, коли хтось перший раз перехворів легко, а на другий раз перехворів так, що іноді можна і групу інвалідності отримати.

Третій мотив – суто економічний. Фінансові витрати, які несе родина хворого пацієнта, є неспівмірні із вартістю вакцини, а в нашому випадку вакцина безкоштовна”.

Священик говорить, що Українському Католицькому Університеті триває вакцинація працівників вакциною Covishield від AstraZeneca.

“В межах двох днів в УКУ вакцинувалося близько 300 працівників, при цьому багатьом не вистачило і запит ще є. Водночас у кожного є право самостійно приймати це рішення, немає примусу. Людина має бути вільною і думати категоріями турботи про своє здоров’я та здоров’я іншої людини”, – розповідає отець Павло.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.