Понеділок, 24 червня

Починається раптово та виснажує сильним кашлем: на Львівщині – епідемія грипу

За крайні три тижні на Львівщині збільшується кількість хворих на грип. Хвороба починається раптово і виснажує сильним сухим кашлем. Натоміть ковід поволі відступає.

Про ситуацію в області ютуб-каналу “Говорить Великий Львів” розповіла керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороби МОЗ Наталія Іванченко — пише НТА.

За її словами, про те, що кількість хворих зростає почали повідомляти сімейні лікарні. Особливість, про яку повідомляють пацієнти: раптовий початок хвороби – підвищення температури, головний біль і біль у м’язах, надзвичайно сильний і виснажливий сухий кашель.

“Коли лікарі проводили швидкі тести на грип, вони показували позитивний результат на штам А. Такі тести – попередня діагностика. Від так почали брати у людей, які скаржилися на хворобу, мазки і досліджувати їх і на коронавірус, і на грип. Тож на даний момент, на Львівщині підтверджено 524 випадки грипу А і три випадки грипу В. Очевидно, що хворих значно більше, а наше дослідження – це своєрідне “сито”, щоб з’ясувати тенденцію”, – пояснила експертка.

Вона наголосила, що за клінічними ознаками дуже важко відрізнити чи людина захворіла на грип, чи на коронавірус.

Наразі на Львівщині від грипу провакцинувалися близько 2 тисяч людей.

Також Іванченко повідомила, що кількість нових виявлених випадків коронавірусу зменшується. За крайній тиждень – це 140 нових лабораторно підтверджених випадків.

Нагадаємо, на початку листопада повідомили про початок сезонної епідемії грипу. Цього року в Україні передбачають циркулювання чотирьох штамів грипу: грип А Victoria H1N1, грип А Darwin H3N2, грип В Austria та грип В Phuket. Саме проти цих штамів створили вакцини.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.