п`ятниця, 14 червня

«Платани можуть рости в Одесі чи Запоріжжі, але не у Львові», – експертка

До Дня незалежності на вулиці Бандери у Львові висадили кілька платанів. Крім того, ці дерева ростуть на вул. Городоцькій, які посадили ще наприкінці минулого року. У рамках озеленення на Хуторівці має бути понад чотири сотні дерев, частина з них – також платани. Ландшафтна архітекторка і доцентка НЛТУ Оксана Олейнюк-Пухняк вважає, що кліматичні умови у Львові не піходять для цих дерев.

Джерело: Tvoemisto.tv.

Вона каже, що коли цим деревам по три-чотири роки, то вони ще можуть впоратися з кліматичними умовами, але по мірі свого росту наші кліматичні умови, особливо у Львові, не підходять для платанів у таких кількостях.

«Зверніть увагу, що старі платани у Львові, яким поза 100 років, всі є у затишках. Вони як солітери обсаджені довкола деревами, де немає протягів. А майже всі інші дерева пошкоджені морозом, вітром, нашими неприємними кліматичними весняними умовами», – пояснює вона.

За словами Оксани Олейнюк-Пухняк, це рослина південного простору. Такі дерева можуть рости в Одесі, Дніпрі чи Запоріжжі, але не у Львові, бо тут забагато вологи.

Нагадаємо, що нещодавно на вулиці Коновальця у Львові зрізали 15 гіркокаштанів, які були у критичному стані. Також під час реконструкції вулиці Шевченка вирізали абсолютно всі дерева, а місця на нові не передбачили. Водночас біля Органного залу, де ремонтують підпірну стінку, висадять два десятки дерев. Ландшафтна архітекторка, доцентка кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології НЛТУ Оксана Олейнюк-Пухняк вважає, що вирубування старих крупнолистих дерев – проблема для Львова, а догляд за ними – недостатньо добрий.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.