Планові хірургічні втручання призупинено. Лише ургенція: інфаркти, інсульти, травми,- головний лікар

За останні дні кількість хворих у лікарні швидкої допомоги Львова суттєво збільшується, тому для медзакладу важливо задіяти усі можливі приміщення, аби облаштовувати додаткові ліжка.

Про це повідомив головний лікар лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук, пише Dailylviv.

«COVID-19: ситуація надважка. Тільки у лікарні швидкої медичної допомоги зараз 411 пацієнтів із ковідними пневмоніями. 46 із них у реанімації. 15 на апаратах штучної вентиляції легень.

Це люди, які потребують безперервного моніторингу життєвих функцій та клінічних і лабораторних показників. Щоб подбати про кожного, медперсонал працює на межі людських можливостей.

Хоч планові хірургічні втручання призупинено — лише ургенція: інфаркти, інсульти, травми — за добу маємо 169 поступлень і 130 госпіталізацій. Місць не вистачає. Тому зараз у терміновому порядку розширюємося.

Уже завтра-післязавтра відкриваємо відділення на 150 додаткових ліжок у приміщенні Львівського медичного коледжу післядипломної освіти. Наразі триває доукомплектування. Величезна подяка директорці Лесі Вовк за те, що вдруге погодилася поділитися площами свого закладу заради порятунку людей! Нагадаю, восени там уже було розгорнуто перше додаткове відділення.

У понеділок відкриваємо ще одне реанімаційне відділення на 48 ліжок із усім необхідним обладнанням і підведеним киснем. Це ще 48 ліжок до тих 50 реанімаційних, які уже маємо під пацієнтів із коронавірусом. Нове відділення буде у приміщенні архіву, який погодився переїхати, за що ми їм дуже дякуємо.

Також впродовж тижня запускаємо відділення на 130 ліжок у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Подяка його керівникові Андрію Ваську за те, що надав своє приміщення для потреб пацієнтів із коронавірусом. Там же розміщувався і наш інформаційно-аналітичний відділ, який змушений був переїхати. Дякуємо ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради» за те, що розмістила у себе наших співробітників і за сприяння у перевезенні матеріальних цінностей та інвентарю.

І це ще не все! Зараз на повну тривають роботи у приміщенні поліклініки на вул. Мазепи. Завершується демонтаж, розпочинаємо ремонт. Плануємо розмістити там 150 додаткових ліжок. Відкриття за місяць-півтора. Це стало можливим завдяки сприянню директорки 1-ї міської клінічної лікарні ім. Князя Лева Джафарової Джаваіри Мамедівни, яка погодилася передати Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги приміщення поліклініки.

Крім того, терміново розпочинаються ремонтні роботи у терапевтичному відділенні на 5−6 поверхах. Плануємо поставити там 150 ліжок. Маємо впоратися за півтора-два місяці”, — зазначив  у дописі головний лікар Олег Самчук.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.