Північну об’їзну дорогу Львова будуватимуть не менше, ніж чотири роки

Сьогодні виконком Львівської міськради затвердив містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва на реконструкцію Службою автомобільних доріг у Львівській області автомобільної дороги загального користування державного значення М-10 Львів – Краковець (на м. Краків) (західний обхід м. Львова) на ділянці км 0+000 – км 6+000 у Львівській області.

Джерело: Dailylviv.com.

Сьогодні ж Служба автомобільних доріг у Львівській області повідомила, що провела великий обсяг роботи для викупу земельних ділянок для реалізації проектів будівництва північної ділянки об’їзної автомобільної дороги у Львові. Залишилося викупити ще 5 земельних ділянок. 

Нагадаємо, що північна об’їзна Львова стане однією з перших в Україні автомобільною дорогою найвищої категорії — з цементо-бетонним покриттям завтовшки 26 сантиметрів у верхньому шарі. Така дорога має більший гарантійний термін, є стійкішою за асфальтобетонну: не деформується, потребує у рази менше витрат на обслуговування. У Німеччині таких доріг 42%, у США — понад 50%. За проєктом передбачено три дворівневі розв’язки: у селі Бірки — на перетині з місцевою дорогою Лозино-Бірки, біля села Гряда — на перетині з дорогою Тернопіль — Львів — Рава Руська, та поблизу села Малі Підліски — на перетині з дорогою Львів-Луцьк. Про це розказав керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза.

Північна об’їзна Львова повинна з’єднати автомобільну дорогу Київ-Чоп з кількома шляхами державного значення (Львів-Луцьк, Ковель-Жовква, Рава-Руська-Тернопіль, Львів-Краківець), які ведуть від Львова до кордону з Польщею. Протяжність північного об’ їзду — 23 кілометри.

Будівництво Північного об’їзду Львова обіцяли розпочати восени 2021-го і закінчити за чотири роки.

Нагадаємо, що три роки тому “Укравтодор” так описував цей проєкт: Будівництво Північного обїзду м.Львів стане частиною транснаціонального коридору GO Highway. Вона поєднає міжнародну трасу М-06/Е40 Київ – Львів – Чоп та міжнародні дороги, що прямують від Львова до кордону з Польщею: М-09/Е372, М-10 та М-11/Е40. Проект Північного об’їзду Львова включає будівництво нової автомобільної дороги першої категорії з чотирма смугами руху – по дві смуги у кожен бік. На дорозі передбачено будівництво 1 моста, 3 естакад та 2 транспортних розв’язок у двох рівнях.

Протяжність нової ділянки дороги становитиме 24 км проти 45 км нинішнього південного об’їзду. Максимальна дозволена швидкість руху на цій дорозі складатиме 130 км/г.”

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.