Після розголосу політехніка повернула на сайт повідомлення про звільнення Фаріон

Львівська політехніка прибрала з офіційних сторінок повідомлення про звільнення 59-річної професорки кафедри української мови Ірини Фаріон. Згадана інформація зникла 16 листопада, одразу наступного дня після оприлюднення. Міністр освіти і науки Оксен Лісовий теж відредагував свій допис і видалив фото копії наказу про звільнення. Повідомлення про звільнення Фаріон повернули на сайт політехніки 17 листопада, вже після розголосу історії з його видаленням.

Новина про розірвання трудових відносин з Іриною Фаріон була оприлюднена на офіційному сайті університету та на сторінці у Facebook 15 листопада. Там йшлося про її звільнення з 16 листопада. Однак 16 листопада згадану інформацію видалили з офіційних ресурсів Львівської політехніки. Сторінка із повідомленням про звільнення Фаріон на сайті політехніки була доступна лише у кеші Google. В університеті відмовилися від коментарів з цього приводу.

ZAXID.NET звернувся у прес-центр Львівської політехніки. «Ми не коментуємо цієї теми», – сказала керівниця прес-центру Наталія Павлишин. Водночас вона спростувала неофіційну інформацію, що в момент видачі наказу ректор політехніки Юрій Бобало перебував у відпустці.

Після розголосу політехніка повернула на сайт повідомлення про звільнення Фаріон

Львівська політехніка не коментує ситуацію зі звільненням доцентки Ірини Фаріон

Після обіду 17 листопада, після розголосу, Львівська політехніка повернула на сайт видалене повідомлення від 15 листопада про розірвання трудового договору з Іриною Фаріон, ніяк не пояснюючи історію з його зникненням.

ZAXID.NET спробував отримати коментар в самої мовознавиці Ірини Фаріон, однак вона на дзвінки не відповідала.

Копія наказу про звільнення Ірини Фаріон, яку оприлюднив міністр освіти Оксен Лісовий, але згодом видалив

За останні дні, після офіційних повідомлень про звільнення з роботи мовознавиці, на її підтримку висловилися працівники кафедри української мови, де Ірина Фаріон працювала доценткою, а також кафедри обчислювальної математики та програмування Львівської політехніки, де назвали рішення про звільнення поспішним, однак останнє повідомлення згодом теж видалили з сторінки кафедри у Facebook.

Про звільнення Ірини Фаріон з Львівської політехніки 15 листопада повідомив міністр освіти Оксен Лісовий. «Львівська політехніка звільнила Фаріон. Відповідний наказ вже підписано ректором», – написав міністр. Міністр оприлюднив копію наказу ректора з печатками відділу кадрів, однак згодом допис відредагував і прибрав фото документа.

Своєю чергою, Ірина Фаріон після публікації копії наказу про звільнення подякувала студентам і заявила, що буде оскаржувати звільнення в суді. «Звільнення без жодного підпису. Це щось нове у трудовому праві», – написала вона.

Варто зауважити, що на оприлюдненій відразу після повідомлення про звільнення копії наказу справді немає підпису ректора.

Нагадаємо, СБУ відкрила справу проти Ірини Фаріон за чотирма статтями Кримінального кодексу. Приводом для розслідування правоохоронців стали висловлювання мовознавиці про російськомовних військових ЗСУ та розголошення персональних даних студента з Криму, який написав їй листа.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.