Понеділок, 17 червня

Після поранення помер старосамбірчанин Василь Пелиш, якого окупанти залишили без руки через тату тризуба

У Дніпровському госпіталі помер легендарний захисник зі Старого Самбора Василь Пелиш. Хлопець захищав Україну ще у 2014 році. Тоді він у важкому бої зазнав поранення, потрапив у полон до ворогів. Коли вони побачили на руці татуювання у формі Тризуба, відрубали хлопцеві руку. З початком повномасштабного вторгення Василь знову пішов захищати Україну. Про це повідомляє видання «Ваш Голос Прикарпаття» з посиланням на маму захисника — пише Львівська мануфактура новин.

«На Донеччині Василь отримав поранення в голову, коли перевозив необхідні для воїнів речі з другої лінії фронту на першу.  Про це журналістам нашого сайту розповідала мама полеглого Героя пані Тетяна, учора, 17 вересня. Медики застерігали, що може трапитися диво лише з небес, бо і  їхні знання чи будь-які найдорожчі в світі препарати безсилі. На превеликий жаль, біля опівдня, 18 вересня,  стало відомо, що Василь Пелиш поповнив лави небесного воїнства. Про це Тетяні Вічистій-Пелиш сповістили телефоном з госпіталя, коли вона мала виїжджати у Дніпро», – зазначають тут.

Василь Пелиш навчався у Львівському аграрному університеті. Коли почалася Революція Гідності, став активним її учасником. Відтак у складі добровольчого батальйону «Айдар» пішов захищати Україну на Схід. Воював на Луганщині. Коли потрапив у полон до росіян, ті відрубали йому руку через татуювання у формі Тризуба.

«Йому лише 27. У нього молода дружина. За своє коротке життя так багато зробив для України. Коли повернувся з полону, пригадую я з однокласницею Наталею вручала йому коровай і квіти. Хлопець на кілька років старший за нас…  Усі ці роки своєю присутністю Василь нагадував усім, що у нас триває війна. Він без слів промовляв, що маємо робити все можливе для того, щоб цю війну завершити. Василь був одним з перших, на кому жорстокі кати росії показали себе. Бучу й Ізюм на собі відчув ще 2014 році. Коли почалася повномасштабна війна, його  стан здоров’я не став на заваді, хотів і свою лепту внести для перемоги, робив усе можливе, щоб захистити Україну. Його жертовний подвиг має стати поштовхом для ще активніших дій для наближення перемоги», – каже старосамбірянка Марія, студентка УКУ.

avatar_545_max
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: