Підземний паркінг на місці Монументу Слави: пропозиція львівських архітекторів

У Львівській обласній спілці архітекторів України вважають, що будівництво підземного паркінгу на площі біля головного корпусу ЛНУ імені Івана Франка, у межах вулиць Січових Стрільців, Листопадового Чину та Університетської, є неможливим.

Натомість архітектори пропонують кілька варіантів облаштування наземних та підземних паркомісць у інших частинах Львова. Про це пише Західноукраїнський архітектурний портал, передає Твоє Місто.

Як повідомляють у Львівські обласній спілці НСАУ, жоден із запропонованих ДП «Містопроект» варіантів будівництва підземного паркінгу на площі біля парку та університету Франка не вирішує всіх проблем відповідної території проектування, а пропозиція проведення лінії тролейбусного зв’язку попри пам’ятник Іванові Франку є досить дискусійною з точки зору візуального сприйняття.

«Необґрунтованою з точки зору ефективного використання території та інвестиційних коштів є пропозиція щодо влаштування саме дворівневого паркінгу. Без спеціальних засобів глибина проектованої підземної споруди повинна бути не нижче відмітки – 4 м. Отже, доцільно було б розглядати можливість або проектування однорівневого паркінгу, або ж паркінг у 3-5 рівнів, що загалом дозволить зменшити вартість одного паркомісця в ньому та буде суттєвим ресурсом для зменшення транспортного навантаження на цю ділянку», – кажуть львівські архітектори.

На їхню думку, загалом ідея будівництва такого об’єкта на території історичних забудов є проблемною й через складність процедур погодження, ймовірних протестів громадськості проти пошкодження історичних пам’яток міста.

У Львівській обласній організації НСАУ висловили власні рекомендації щодо створення якісного пішохідного простору між парком та університетом, зокрема:

  • пілотний проект підземного паркінгу на місці меморіалу воїнам радянської армії на вулиці Стрийській (попередньо демонтувавши монумент та здійснивши перезахоронення німецьких солдатів);
  • реконструкція автостоянки перед готелем «Дністер» та можливість облаштувати там підземний тунель для продовження транспортної розв’язки;
  • громадський наземний багаторівневий паркінг на території військової частини на вулиці Городоцькій;
  • створення муніципальних багаторівневих автостоянок у нових районах Львова (Новий Львів, Сихів тощо).

площа перед ЛНУ Франка

Нагадаємо, у березні минулого року затвердили проект реконструкції площі перед головним корпусом Львівського університету з будівництвом підземного майданчика для паркування на 360 паркомісць. Вартість такого проекту може становити 120-150 млн гривень. Нещодавно у міській раді відбулося громадські обговорення, на якому вчена рада університету виступила категорично проти будівництва підземного паркінгу.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.