Під «Вернісажем» віднайшли мури замку князя Лева XV століття

Під час археологічних досліджень на території ринку «Вернісаж» археологи НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України знайшли частину муру Низького замку, що попередньо датується XV-XVI століттям.

Про це йдеться у повідомленні «Рятівної археологічної служби» у Facebook, повідомляє zaxid.net.

«На території Низького замку, нині це площа під львівським ринком «Вернісаж», археологічні роботи проводяться вперше. І це вперше нам вдалось локалізувати і побачити мур замкового комплексу. Ми припускаємо, що це може бути частина стіни внутрішньої забудови подвір’я. Наразі складно сказати, до якої саме будівлі її можна прив’язати. Для цього потрібно дослідити більшу площу», – розповів співробітник Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України Микола Шніцар.

Найімовірніше, знайдений мур був частиною замкового комплексу, археологи припускають, що він був зведений під час однієї з перебудов замку.

Під час розкопок у центрі Львова археологи знайшли фрагмент муру XV століття

Додамо, що минулого тижня на площі перед львівським театром імені Марії Заньковецької, НДЦ «Рятівна археологічна служба» розпочала археологічні дослідження Низького замку. Найдавніші відомості про історію замку можна найти у праці львівського історика XVII ст., бургомістра Бартоломея Зиморовича. Перший князь, що обрав Львів своєю столицею – Лев Данилович, проживши зиму на Високому замку, переніс свій двір до збудованого ним Низького замку у долині Полтви. Ці події у своїй хроніці Зиморович датує 1270-ми роками.

У 1565 році замок вигорів настільки, що залишились лише обпалені вогнем мури. У 1570-х роках замок перебудували у ренесансово-маньєристичному стилі. У такому вигляді замок перебував до кінця XVIII ст. На початку ХІХ ст. його розібрали для влаштування торгової площі.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.