п`ятниця, 31 березня

Під пам’ятником Міцкевичу у центрі Львова збудують підземний паркінг

У центрі Львова планують реконструювати площу Міцкевича, змінити організацію руху транспорту навколо та облаштувати під площею підземний паркінг. Відповідний детальний план території оприлюднили на сайті Львівської міської ради.

Джерело: ZAXID.NET.
Заїзди з паркінгу облаштують із обох сторін пам’ятника Міцкевича

Детальний план території охоплює площу 1,66 га у районі площі Міцкевича. Він передбачає комплексну реконструкцію площі та зміну конфігурації проїзної частини. Зокрема одну зі смуг руху ліквідують і перенесуть як додаткову перед пам’ятником. Натомість площа, де зараз розташована автостоянка та смітники, стане пішохідною і примикатиме до готелю, який будується, та вул. Театральної.

Схема зміни організації руху транспорту

Під самим пам’ятником планують збудувати однорівневий підземний паркінг на 40 місць, який за потреби слугуватиме й укриттям. Заїзди та виїзди з паркінгу облаштують із обох сторін пам’ятника Міцкевичу. Крім цього, сміттєві контейнери, що зараз розташовані на площі, замінять на підземні.

Цікаво, що поруч з підземним паркінгом розташоване старе русло річки Полтва, яке у кінці XIX ст. перетворили на міський каналізаційний колектор. Судячи з усього, будівельні роботи не мали б зачепити цей колектор.

Схема розташування підземного паркінгу

«Це дасть можливість забрати з площі неорганізовану стоянку та контейнери для збору сміття і влаштувати пішохідну зону на ділянці від пам’ятника Міцкевичу до площі перед катедрою, що суттєво змінить структуру площі із максимальним використанням території для організації громадського простору, відпочинку мешканців та туристів», – йдеться у детальному плані, розробленому ЛКП «Інститут просторового розвитку».

Поблизу наявного підземного переходу, який планують зберегти, мають облаштувати й наземний перехід в рівень із проїзною частиною. На тій частині площі, що стане пішохідною, створять відпочинкову зону з лавками та озелененням.

Після затвердження містобудівних документів та перед початком будівельних робіт на території площі ще мають провести комплексні археологічні дослідження.

Громадське обговорення проекту ДПТ у районі площі Міцкевича відбудеться 21 лютого о 15:00 у Пороховій вежі.

Зазначимо, що з проханням про розробку ДПТ у районі площі Міцкевича до Львівської міськради звернулося ТзОВ «Центр розвитку нерухомості». 30 червня 2022 року Львівська міська рада доручила управлінню архітектури та урбаністики розробити відповідний ДПТ. Ця ж компанія будує поруч 25-метровий готель.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТзОВ «Центр розвитку нерухомості» входить в Універсальну інвестиційну групу бізнесмена Віталія Антонова. Ключові компанії цієї групи – це ПАТ «Концерн Галнафтогаз» та ПАТ «Концерн Хлібпром».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.