«Патріотичний колегіум». Активісти дали дозвіл на концерт російського співака Noize MC у Львові

Організатори львівського концерту Noize MC домовились з активістами про проведення заходу.

Організатори львівського концерту Noize M

Про це ZAXID.NET розповів Ігор Бежевець, представник компанії «Квартал-Концерт», що організовує виступи російського співака в Україні.

Громадянин Росії Іван Алексєєв, більше відомий під псевдонімом Noize MC, має виступити у Львові 13 грудня. Окрім цього, плануються концерти ще у Києві та Харкові. Концерт у Краматорську, що мав відбутись 16 грудня, скасували «з незалежних від організаторів та артиста причин», а гроші за квитки обіцяли повернути. Інші концерти мають пройти без змін.

Як пише Карабас.live, продажі квитків на концерт у Львові є настільки успішними, що організатори мусили змінити майданчик на більший: виступ перенесли з клубу Malevich до !FESTrepublic.

Ігор Бежевець, представник компанії, що організовує гастролі артиста, також розповів, що організатори мусили спершу отримати згоду місцевих активістів, які займаються блокуванням концертів. Клуб Malevich, який спочатку розглядався як місце проведення виступу Noize MC і де напередодні зірвали концерт Сергія Бабкіна, поставив організаторам умову: домовитись про можливість проведення концерту із активістами.

«На наступний день після концерту Бабкіна ми зв’язались з цими активістами. Вони зібрали, як вони назвали це – «патріотичний колегіум», на якому подивились матеріали про Івана [Алексєєва] і визначили, що він – прихильник України, противник війни та позиції Путіна. І таким рішенням повідомили нас, що у Львові концерти блокувати не будуть, що він відбудеться у будь-якому випадку. Про це вони повідомили клуб Malevich, а після того, як концерт перенесли до FestRepublic – повідомили керівництву цього клубу», – пояснив Ігор Бежевець.

Активістом, з яким контактували організатори туру артиста, є Антон Петрівський – представник «Добровольчого Руху ОУН» (не плутати з Організацією українських націоналістів) та член Української Галицької Партії.

«Noize MC – російський виконавець, який публічно заявив про свою підтримку України, публічно засудив анексію Криму. Ми продивились багато відео з його виступами і офіційними заявами. Також говориться в інформаційних повідомленнях, що через його позицію на нього теж був тиск з боку російської влади. Ми прийняли рішення, що такий виконавець без проблем може у нас виступати», – пояснив Антон Петрівський.

На питання, хто саме приймає рішення про позицію артистів і те, чи можуть вони виступати у Львові, Антон Петрівський відповів, що це «колегіальне рішення багатьох громадських активістів і організацій», серед яких «Добровольчий рух ОУН», ГО «Сокіл», і «Національний корпус» та «інші активісти».

Нагадаємо, що у 2016 році Антон Петрівський заявляв, що львівські активісти зв’язувались із командою українського співака Івана Дорна, аби він «довів свою проукраїнську позицію». Тоді Іван Дорн виконав умови активістів і опублікував на Facebook патріотичний пост – карту України та цитату з гімну України. Також у 2016 році члени праворадикальних організацій блокували концерт гурту «Неангели» та Макса Барскіх.

7 жовтня цього року активісти заблокували концерт Сергія Бабкіна, оскільки той неодноразово виступав в Росії, а також в анексованому Криму – а згодом відмовився назвати Росію країною-агресором (хоча згодом, 12 жовтня, у Дніпрі Сергій Бабкін перед початком концерту заявив, що визнає Росію агресором).

Іван Алексєєв, який виступає під псевдонімом Noize MC, чимало виступає в Україні. Зокрема, він неодноразово був учасником фестивалю ZaxidFest, що проходить у Львівській області у селі Родатичі. Співак відомий своєю критикою російської влади: у його репертуарі чимало пісень, спрямованих проти олігархічного режиму, правоохоронних органів, російських «правих» та фальсифікацій під час виборів. У 2014 році на російському фестивалі Kubana він заявив, що в Україні немає жодного нацизму – є лише президент, який вкрав стільки, що неможливо порахувати, і люди, які втомились це терпіти».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.