Парки Львова оброблятимуть від кліщів. Графік

Наразі графік ситуативний. Його можуть коригувати у разі зниження температури та дощів.

Із наступного тижня парки Львова починають обробляти від кліщів. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив керівник ЛКП «Профілактична дезінфекція» Роман Довбуш.

За його словами, графік наразі – ситуативний, адже для акарацидної обробки необхідна тривала суха погода. 

10 червня оброблятимуть парк «Високий Замок», «700-річчя Львова», Замарстинівський парк, парк імені Івана Франка та Знесіння.

11 червня запланувати обробити Стрийський, Снопківський «Залізна Вода» та парк імені Павла ІІ на Сихові. 

12 червня оброблятимуть зелені зони на Майорівці та вулиці Зеленій, парки Личаківський та «Погулянка».

13 червня, у четвер, будуть обробляти Скнилівський парк, «Піскові озера» та «Горіховий Гай».

У п’ятницю акарацидну обробку не проводитимуть, аби до вихідних, коли львів’яни відвідуватимуть парки, хімічні речовини встигли опуститися на поверхню ґрунту.

У ЛКП кажуть, що для тварин препарат є безпечним, а для людини він може принести шкоду лише при систематичній взаємодії. Втім на час обробки парків радять не відвідувати їх упродовж 72 годин.

Роман Довбуш додав, що за три роки акарацидної обробки, випадків скарг від мешканців не було.

Також розповіли, де у Львові найчастіше присмоктуються заражені хворобою Лайма кліщі.

З початку року на Львівщині діагностували хворобу Лайма у 27 мешканців, серед яких четверо дітей. Серед 27 людей, в яких діагностували хворобу Лайма, найбільше львів’ян – 17, мешканців Золочівського району – 5, і по одному – у Бродівському, Перемишлянському, Пустомитівському, Стрийському районах і м. Трускавець.

“Люди, в яких діагностували хворобу Лайма, кліщі найчастіше присмоктувалися у сихівському лісі, Брюховичах, у парках “Погулянка” і “Високий Замок”. З 121 кліща, яких принесли в лабораторію на дослідження, кожний третій був інфікований”, – розповіла завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.

Нагадаємо, хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке може мати хронічний або гострий перебіг і уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви.

Тож якщо помітили на тілі кліща чи червоні плями невідомого походження, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Ризик зараження на хворобу Лайма, як кажуть лікарі, залежить від тривалості присмоктування.

Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: