Пам’ятник Леніну у Львові

2024
Пам’ятник Леніну у Львові

Сучасна молодь взагалі не пам’ятає пам’ятник Володимиру Іллічу Леніна на (тепер проспект Свободи) проспекті Леніна на площі перед Львівською Оперою. Та й не дивно, адже демонтаж цього пам’ятника провели в далекому 1990р.

Пам’ятник Леніну у Львові

Мітинг, присвячений відкриттю пам’ятника В.І. Леніну у Львові, відбувся 20 січня 1952 р. Пам’ятник був споруджений перед входом до театру опери та балету, на вісі Гетьманських Валів – парку-скверу, розташованого в центрі вулиці 1 Травня.

Пам’ятник Леніну у Львові

Автором пам’ятника був московський скульптор С.Меркуров, у здійсненні проекту брали участь архітектори В. Шарапенко та С. Француз; площу перед оперним театром впорядкували за проектом арх. І. Персикова та М. Юрчука.

Пам’ятник Леніну у Львові

Підготовка до встановлення пам’ятника В. І. Леніну почалася ще перед початком Великої вітчизняної війни, в червні 1941 року, але встановлений він був в 1952 році.

Пам’ятник Леніну у Львові

Так виглядав пам’ятник Леніну у Львові у вересні 1990 року напередодні демонтажу. Демонтували його 14 вересня 1990 року.

Після демонтажу, бронзова частину пам’ятника було розплавлена.   Так закінчилася майже сорокарічна його історія у місті Львові.

photo-lviv.in.ua