“Отримали тисячі листів”: як стати помічниками святого Миколая у Львові

У Львові різноманітні благодійні організації традиційно пропонують усім охочим долучатися до благочинності до Дня святого Миколая. Побути помічником святого може кожен. Про те, як саме, дізнавалося Суспільне.

Вже 26 рік поспіль Мальтійська служба допомоги проводить акцію “Святий Миколай – дітям у потребі”. Щороку там збирають подарунки для малечі з сиротинців, дитячих будинків сімейного типу та для дітей з інвалідністю.

“Є три способи, як можна долучитися до нашої акції. Перш за все — це взяти дитячого листа. Другий спосіб – ми просимо принести канцтовари, гігієнічні товари, речі першої необхідності. Зараз є дуже актуальними павербанки, ліхтарики та термоси. І ми їх передамо в ті сім’ї чи до дітей, де в цьому є необхідність. Також люди можуть допомогти фінансовою пожертвою”, — каже координаторка акції Вікторія Корінчук.

Листи до Миколая
Листи до Миколая. Суспільне Львів

У Мальтійській службі допомоги зазначають, що цього року вперше склалася ситуація, коли листів від дітей надійшло значно більше, ніж охочих здійснити їхні мрії. Тому просять долучатися всіх небайдужих.

“Цього року ми отримали кілька тисяч листів. У нас ще залишилося близько 200 листів від прийомних сімей – отут в мене в руках, від дитячих будинків сімейного типу. Є можливість ще долучитися до нашої акції, прийти до нашого офісу”, — каже Вікторія Корнійчук.

Мальтійська служба допомоги отримала тисячі листів від дітей, натомість благодійників бракує
Мальтійська служба допомоги отримала тисячі листів від дітей, натомість благодійників бракує. Суспільне Львів

Львів’янка Роксолана Козак відгукнулася на дитячий лист. Розповідає, чому вирішила долучитися до акції.

“Зараз є багато діток, які постраждали під час війни і також залишилися без батьків. І сама знаю, як це є, тому що в мене також брат загинув на війні, в якого залишилися діточки – півтора року і два з половиною. Тому я знаю, як вони зараз потребують цього Миколая, як вони чекають його”, — каже Роксолана Козак.

Роксолана Козак принесла подарунки для дитини
Роксолана Козак принесла подарунки для дитини. Суспільне Львів

Благодійний фонд “Майстерня милосердя” вже 5 років опікується Львівським геріатричним пансіонатом, де проживає 320 людей. Для них вже підготували подарунки від Миколая і готуються до Різдва.

“Крім цього, ми вже готуємося до різдвяних Святвечорів. Тому просимо людей, хто може долучитися – солодощами, цукерками, яблуками, мандаринами. Можуть бути горіхи, родзинки, може бути мак, сушені гриби, сушення. Те, що йде на Святвечір. Можуть бути пампушки домашні”, — каже керівниця фонду “Майстерня милосердя” Мирослава Полець.

У Геріатричний пансіонат просять приносити солодощі, фрукти та горіхи
У Геріатричний пансіонат просять приносити солодощі, фрукти та горіхи. Суспільне Львів

Усі, хто хоче допомогти мешканцям геріатричного пансіонату, можуть приносити продукти та засоби гігієни до Патріаршого дому на вулиці Хуторівка.

Подарунки від благодійників
Подарунки від благодійників. Суспільне Львів
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.