Олег Панькевич вимагає покарати винних в демонтажі та перенесенні скульптур левів на польський військовий меморіал

Депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Олег Панькевич вимагає від правоохоронних органів та міського голови Львова з’ясувати, на яких підставах демонтовано скульптури левів із вулиці Кульпарківської та встановлено на Личаківському цвинтарі. Про це йдеться в депутатських зверненнях, скерованих 25 грудня 2015 року в обласні управління МВС, СБУ та прокуратуру, а також міському голові Львова Андрієві Садовому.

Олег Панькевич зазначає, що за повідомленнями ЗМІ, у грудні 2015 року було демонтовано дві скульптури левів поблизу автодороги Львів – Винники на вул. Кульпарківській у Львові, які очевидно є пам’ятками архітектури та мистецтва. «Відомо, що фігури левів було перенесено на територію Державного історико-культурного музею-заповідника «Личаківський цвинтар» біля пам’ятників польських вояків «Меморіал львівських орлят». За нашою інформацією, демонтаж пам’ятників та їх встановлення здійснено без дотримання процедури, без належних рішень органів влади та місцевого самоврядування.

Окрім того, немає погодження Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам`яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій. Скульптури, особливо в поєднанні з іншими польськими мілітарними символами, такими як «меч-щербець», можуть мати антиукраїнський зміст, символізувати окупацію українських земель, ображати національні почуття українців», – йдеться в депутатському зверненні.

З огляду на викладене, Олег Панькевич звертається до правоохоронних органів та міського голови з проханням з’ясувати, на яких підставах здійснено демонтаж згаданих архітектурних об’єктів та притягнути винних до відповідальності.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.