Олег Панькевич пропонує ухвалити положення про опозицію у Львівській обласній раді та надавати слово пікетувальникам

Депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Олег Панькевич від імені фракції зареєстрував пропозиції до проєкту Регламенту ради. У документі свободівець зокрема пропонує розробити та ухвалити положення про опозицію, надати право виступати на сесії представникам громадськості, які беруть участь в мітингах під обласною радою, та відкрити інтернет-приймальню для громадян.

За словами Олега Панькевича, проєкт Регламенту, запропонований керівництвом обласної ради та депутатською більшістю, містить норми, які суперечать законодавству та не сприяють відкритості й прозорості роботи ради. «Занадто багато повноважень пропонується надати президії та керівництву обласної ради. Зроблено це для того, щоб дати їм можливість «протягувати» потрібні питання, тоді як опозиційні фракції та окремі депутати обмежені в  правах. Деякі нововведення аж ніяк не сприяють відкритості найвищого представницького органу Львівщини, як наприклад, обмеження присутності громадськості на сесіях. Вважаю, що новий Регламент має сприяти прозорості ради, а не закривати двері перед людьми», – вважає Олег Панькевич.

Серед ініціатив, запропонованих фракцією у співпраці з громадськими організаціями, забезпечення місць для громадян, які бажають відвідати засідання ради. У випадку, якщо вони не вміщаються в сесійній залі, посадові особи ради зобов’язані розглянути питання перенесення засідання в більше приміщення, а, можливо, й на вулицю. Також свободівці пропонують, щоб представники мітингувальників, які під час засідання проводять мітинги, протести біля обласної ради, мали право на виступ, могли оголосити свої вимоги.

На думку свободівців, у проекті Регламенту не належно прописано права і обов’язки опозиції, тому вони пропонують розробити спеціальне «Положення про опозицію у  Львівській обласній раді». Також з метою попередження корупції вони пропонують щорічно проводити ротацію керівництва депутатських комісій.

Задля ефективнішої співпраці депутатів із громадами фракція ініціює створення  на офіційному веб-сайті ради інтернет-приймалень кожного депутата ради для звернень виборців. Ці та інші пропозиції Олег Панькевич зареєстрував у Львівській обласній раді.

Нагадаємо, 8 грудня 2015 року на сесії Львівської обласної ради депутатській більшості не вдалося “протягнути” скандальний проект регламенту, який розкритикували депутати від ВО “Свобода”. За наполяганням свободівців та представників інших фракцій голова облради був змушений перенести розгляд документу на наступну сесію.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.