п`ятниця, 14 червня

Обшук у Літинського. Дружину волонтера забрала швидка

Обшук квартири відомого львівського волонтера Святослава Літинського силовиками Києва завершився госпіталізацією його дружини Ярослави. Про це у коментарі Львівському порталу повідомив депутат Львівської міської Ради Ігор Зінкевич, який перебуває на місці події.

Ярославі Літинській стало зле під час обшуку київськими силовиками, і її довелось госпіталізувати до лікарні.

«Коли на місце події прибули адвокати, Ярославі Літинській було погано. Вони зупинили обшук поліції Києва, бо мали зауваження до дій силовиків. У цей час стан жінки погіршився і ми викликати швидку. Лише після цього слідчий із Києва о 08.59 год заявив про завершення обшуку. За результатами обстеження лікарі прийняли рішення про госпіталізацію Ярослави», – повідомив Ігор Зінкевич.

За словами Ігоря Зінкевича, лише після втручання адвокатів та прибуття медиків поліція повідомила про завершення обшуку.

Раніше Львівський портал повідомляв, що до відомого львів’янина Святослава Літинського, який з початку повномасштабної війни активно займається волонтерством та постачає автомобілі для ЗСУ, прийшли з обшуком правоохоронці. Паралельно обшуки також тривали й у Назарія Островського, колеги Літинського.

Сам Святослав Літинський, зараз перебуває у Польщі, куди він поїхав за ще однієї автівкою для Збройних Сил України.

Зазначимо, що Святослав Літинський відомий своєю боротьбою з регіональними мовами в Україні. Також він критикував корупцію під час отримання водійських прав і навіть описав, як можливо це зробити без хабарів, а з початку повномасштабної війни почав займатись волонтерством. Зіткнувшись із корупційними схемами, зокрема на митниці, він теж активно висловлював свою позицію.

Крім того, Святослав Літинський виступав проти необґрунтованих обшуків волонтерів, які возять автомобілі та амуніцію для ЗСУ. Такі випадки стали дедалі частішими в Україні.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну він разом з однодумцями ввезли і передали військовим понад 250 автомобілів. Про збір коштів і всі витрати він звітував на своїй сторінці.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.